II NIEDZIELA ADWENTU 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu - 10. 12. 2017r.

1. Dzisiaj można złożyć ofiary do skarbon na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W tym roku nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

2. W czerwcu 2018 roku przypada 50 rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania z franciszkańskiego Sanktuarium na Górze Przemysła. Jubileusz koronacji będzie Świętem obchodzonym w ramach Jubileuszu powstania Biskupstwa w Poznaniu. Franciszkanie zapraszają parafie z Dekanatu Poznań-Jeżyce w najbliższy czwartek 14 grudnia na godz. 18.00 na Mszę św. jako przygotowanie do Jubileuszu Koronacji. Po Eucharystii każda parafia otrzyma w darze kopie Cudownego Wizerunku.

3. W czwartek Ks. Proboszcz będzie nieobecny w biurze parafialnym.

4. W piątek o godz. 16.30 spotkanie Akcji Katolickiej.

5. Roraty z udziałem dzieci o godz.18.00 od poniedziałku do piątku, dla młodzieży i dorosłych w soboty o godz. 6.00 rano. W soboty Adwentu nie ma Mszy św. o godz. 7.15 Po Mszy będzie śniadanie.

6. Są wystawione skarbony z napisem „Spraw radość bliźniemu na Święta”. Ofiary przeznaczymy na paczki świąteczne dla dzieci i rodzin potrzebujących w naszej parafii.

7. Adwentowe świece Caritas rozprowadzamy w każdą niedzielę adwentu po Mszach świętych na zapleczu kościoła i przed kościołem, a w dni powszednie w Kancelarii parafialnej.

8. W tym roku nie organizujemy Wigilii dla samotnych – korzystało tylko kilka osób z naszej parafii. Dla nich przygotujemy specjalne paczki świąteczne.

9. W przyszłą niedzielę Pokutny Marsz Różańcowy – o godz. 12.30 Msza św. w kościele Bożego Ciała, a następnie marsz ulicami Starego Miasta do Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej. Zapraszamy.

10. Także w przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne w parafii.

11. Już dzisiaj informujemy, że Wigilia Bożego Narodzenia przypada w niedzielę, dlatego tego dnia nie będzie wieczornej Mszy św.