III NIEDZIELA ADWENTU 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu - 17. 12. 2017 r.

1. W poniedziałek  obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów młodszych i starszych. Rozpoczniemy Mszą św. O godzinie 18.00. Bezpośrednio po Mszy św. spotkanie w Sali Domu Parafialnego. Zapraszamy również nowych kandydatów do służby przy Ołtarzu.

2. Zapraszamy chętne osoby pragnące włączyć się w tworzenie naszego parafialnego tygodnika Dobra Nowina we wtorki na godzinę 19.00 do domu parafialnego

3. We wtorek spotkanie młodzieżowego zespołu muzycznego o godz. 19.00 w Sali Domu Parafialnego. Zapraszamy również nowe osoby do gry i śpiewu na Chwałę Panu.

4. W najbliższą środę o godzinie 18.45 spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas 3 gimnazjum. Spotkanie w Sali Domu Parafialnego.

5. W najbliższy czwartek Ks. Proboszcz będzie nieobecny w biurze parafialnym. Biuro parafialne w tygodniu poświątecznym będzie nieczynne.

6. Roraty z udziałem dzieci o godz.18.00 od poniedziałku do piątku, dla młodzieży i dorosłych w soboty o godz. 6.00 rano. Po Mszy będzie śniadanie. W soboty Adwentu nie ma Mszy św. o godz, 7.15

7. W najbliższą  sobotę o godzinie 11.00 spotkanie opłatkowe dla ministrantów naszej parafii. Spotkanie w Sali Domu Parafialnego.

8. Są wystawione skarbony z napisem „Spraw radość bliźniemu na Święta”. Ofiary przeznaczymy na paczki świąteczne dla dzieci i rodzin potrzebujących w naszej parafii. Adwentowe świece Caritas rozprowadzamy w każdą niedzielę adwentu po Mszach świętych na zapleczu kościoła i przed kościołem, a w dni powszednie w Kancelarii  parafialnej.

9. Okazja do spowiedzi codziennie tak jak dotychczas, natomiast od czwartku do soboty rano do 8.30 i popołudniu od 17.00 do 18.30. Nie spowiadamy w wigilię popołudniu, ani w I i II święto Bożego Narodzenia. W Wigilię adoracja w kaplicy do godz. 15.00.

10. W IV Niedzielę Adwentu czyli Wigilię nie będzie Mszy św. wieczornej. Wszyscy parafianie zasiądą bowiem przy stole wigilijnym. Niech to będą godziny radości, śpiewu kolęd, dzielenia się wzajemną życzliwością i przebaczeniem.

11. Pasterka o godz. 24.00 koncelebrowana przez kapłanów naszej parafii.

12. W I Święto Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.

13. W II święto Msze jak w niedziele. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny w Poznaniu.