I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10.03.2019 r.

 

We wszystkie niedziele Wielkiego Postu Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00. Gorzkie Żale o godz. 17.15 – natomiast o godz. 18.00 KRÓTKA BEZ KAZANIA WIECZORNA MSZA ŚW. Kazania podczas Gorzkich Żali wygłosi Ks. Prof. Paweł Wygralak – Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Drogi Krzyżowe w piątek:

dla dzieci o 17.00. Zapraszamy z rodzicami.
dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św.

 

Rekolekcje wielkopostne w naszym kościele : 

- dla dzieci Szk. Podstawowej nr. 70 - od 25 do 27 marca

- dla młodzieży IV LO i Technikum Energetycznego - od 1 do 3 kwietnia

- parafialnych nie będzie – już dziś zapraszamy do przeżycia misji świętych w ostatnim tygodniu listopada, jako bezpośrednie przygotowanie nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

 

 Przy wejściu do kościoła można zabierać koperty na Daninę Diecezjalną. Będziemy ją składać do skarbon. Danina wynosi 1 zł 70 gr. od osoby. Można złożyć więcej, aby zadośćuczynić za tych, którzy tego nie uczynią.

 W przyszłą niedzielę – Dzień modlitwy, Postu i solidarności z misjonarzami - można złożyć ofiarę do skarbon na misje.

 Także w przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodził będzie Ks. Kanonik. Tego dnia o godz. 7.30 Msza św. w intencji solenizanta a także życzenia od wszystkich Grup duszpasterskich i całej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy!!

 Na zapleczu kościoła do nabycia są paschaliki w cenie 7 zł., jako nasza pomoc dla ubogich; są one znakiem Chrystusa zmartwychwstałego nawiedzającego nasze domy.

 W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Henryk Drogoń z ul. Lindego i śp. Maria Markiewicz z ul. Botanicznej , Msza św. pogrzebowa za śp. Marię w najbliższy wtorek o godz. 11.00 w naszym kościele, a następnie pogrzeb na Miłostowie. Polećmy tych zmarłych Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz …