WIELKANOC 2019

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 21. 04. 2019

 

Serdeczne podziękowanie składamy parafianom za ofiary na kwiaty związane z Triduum, za ofiary na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących takiej pomocy w naszej parafii, dziękujemy także za złożoną Daninę Diecezjalną. Dziękujemy za dekorację Ołtarza - ciemnicy i Grobu Pańskiego.

Służbie liturgicznej ołtarza dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie liturgii świętego Triduum.

Składamy Wszystkim Parafianom i Gościom najlepsze świąteczne życzenia !!!

W I święto nie ma Mszy św. o g. 7.30.

Natomiast w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę.

Składka w II święto przeznaczona jest na KUL i Wydział Teologiczny w Poznaniu.

Koronka do Miłosierdzia Bożego w święta o godz. 9.15, natomiast w tygodniu o godz. 8.00

We wtorek imieniny obchodzi p. Jerzy - kościelny w naszej parafii. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 18.00.

Natomiast w czwartek imieniny obchodzi Ks. Marek Celka – kapelan Szpitala przy ul. Szamarzewskiego i do pomocy duszpasterskiej w naszej parafii. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 7.30.

W najbliższy czwartek o godz. 16.30 w naszym kościele młodzież klas III Gimnazjum i VIII Szkoły Podstawowej przyjmie sakrament bierzmowania przez posługę Ks. Biskupa Damiana Bryla. Serdecznie zapraszamy rodziców, rodziców chrzestnych, dziadków, rodzeństwo tej młodzieży.

Również w czwartek, ale o godz. 18.45 pierwsza próba dzieci przed Uroczystością I Komunii.

Z racji Oktawy Wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

W sobotę o godz. 5.00 rano wyjazd parafialnej pielgrzymki do Częstochowy. Pragniemy zaprosić Maryję w znaku ikony jasnogórskiej do naszej parafii na dzień 30 listopada Powrót w niedzielę około godz. 21.00

W tym tygodniu biuro parafialne nieczynne.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Podczas każdej Mszy świętej będzie można uczcić relikwie św. s. Faustyny. Natomiast o godz. 15.00 będzie Koronka i Litania do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy nie tylko czcicieli Bożego Miłosierdzia, ale wszystkich parafian.

Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia – zbiórka do skarbon na Caritas Diecezjalną.

Natomiast dzieci w Niedzielę Miłosierdzia przyniosą na Mszę św. na której będą - skarbonki wielkopostne, do których zbierały swoje oszczędności dla potrzebujących.

W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Mieczysława Szalbierz z ul. Dąbrowskiego, śp. Halina Nawrocka z ul. Miłej i śp. Irena Srul z ul. Polskiej. Polećmy Bożemu miłosierdziu tych zmarłych . Dobry Jezu a nasz Panie…