OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.03.2023 r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

LAETARE

1. W poniedziałek i we wtorek w godzinach dopołudniowych rekolekcje wielkopostne dla młodzieży IV Liceum.

2. Droga Krzyżowa w naszym kościele w piątek o godz. 17:30.

3. W najbliższą sobotę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to także Dzień Świętości Życia, podczas Mszy św. wieczornej będzie możliwość złożenia przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje Duchowej Adopcji wyłożone będą na stoliku pod chórem. Zbiórka ofiar do skarbon na Fundusz Obrony Życia.

4. Również sobotę, 25 marca, Mszą św. o godz. 18:00 rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne - trwać będą do środy 29 marca włącznie; w niedzielę na wszystkich Mszach świętych, natomiast w dni powszednie o godz. 10:00 i 18:00. W czasie rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7:30, a adoracja po Mszy św. o godz. 10:00. Słowo Boże podczas rekolekcji wygłosi ks. Mirosław Prekop – Pallotyn.

5. W Wielkim Poście zapraszamy także do pielgrzymowania po kościołach stacyjnych Poznania. Spis w gablocie i naszym tygodniku Dobra Nowina.

6. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00, Gorzkie Żale o godz. 17.15 – natomiast po Gorzkich Żalach krótka, bez kazania Msza św.

7. Przy wejściu do kościoła można zabierać koperty na Daninę Diecezjalną. Składamy ją do skarbon.

8. Paschaliki wielkanocne w cenie 12 zł można nabyć przed kościołem, w tygodniu w godzinach biura parafialnego.

9. Informujemy, że sakrament bierzmowania dla młodzieży naszej parafii będzie 25 maja o godz. 18:00 w parafii św. Wawrzyńca. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VIII w najbliższy wtorek o godz. 18:40 w sali domu parafialnego.

10. Inicjatywa Różaniec wokół Poznania będzie miała miejsce 25 marca. Bliższe informacje na plakatach w gablotach. Foldery informacyjne wyłożone są na stoliku pod chórem.

11. W przyszłą sobotę o godz. 18:50 kolejny koncert z cyklu Wieczory Muzyczne w Kościele na Nowinie. Więcej informacji na plakatach w gablotach i naszym tygodniku Dobra Nowina.

12. Zmarli nasi parafianie: śp. Janusz Ćmielewski z ul. Szafirowej, Msza pogrzebowa i pogrzeb we wtorek o godz. 12:00 i śp. Zofia Kołodziejczyk z Placu Waryńskiego – Msza pogrzebowa i pogrzeb w czwartek o godz. 10:00. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie …