OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.11.2022 r.

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

UROCZYSTOŚĆ

 

1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień rozpoczniemy Adwent.

2. W najbliższy piątek o godz. 16.30 w Sali parafialnej spotkanie wszystkich grup duszpasterskich. Serdecznie zapraszamy.

3. W najbliższą sobotę 26 listopada o godz. 18.50 w naszym kościele pierwszy koncert z cyklu koncertów - Wieczory Muzyczne w Kościele na Nowinie. Będzie to koncert gitarowy w wykonaniu pana Michała Koszykowskiego z Akademii Muzycznej w Poznaniu. Bliższe informacje na plakacie w gablocie i w naszym tygodniku Dobra Nowina.

4. Za tydzień w niedzielę w naszym Kościele będzie wystawa prac konkursowych „Szyjemy suknię dla Matki Bożej”. Parafian zapraszamy do głosowania przez najbliższe dwie niedzielę na najlepszą pracę, która otrzyma nagrodę publiczności. Również na zewnątrz Kościoła dzieci i młodzież ze scholii będzie sprzedawała ciasto domowego wypieku. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na działalność apostolską scholii.

5. W przyszłą niedzielę 27 listopada minie osiem lat od śmierci naszej parafianki Służebnicy Bożej Wandy Błeńskiej, Poznanianki Stulecia, lekarki i świeckiej misjonarki, nazywanej Matką Trędowatych, których leczyła ponad 40 lat w Ugandzie. Tego dnia o godz. 18:00 w naszej parafii odbędzie się Msza św., a po niej różaniec przy grobie lekarki. Ta modlitwa trwa nieprzerwanie od ośmiu lat, każdego 27. dnia miesiąca. Mszy św. przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Ks. kanonik Rafał Pajszczyk referent do spraw beatyfikacji i kanonizacji w naszej archidiecezji.

6. 30 listopada 2019 roku przeżywaliśmy Nawiedzenie Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej. W trzecią rocznicę nawiedzenia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do północy prowadzoną przez grupy duszpasterskie naszej parafii, a po Pasterce Maryjnej o 24:00 adoracja indywidualna – prosimy o zapisy w zakrystii na konkretne godziny.

7. W minionym tygodniu zmarli nasi śp. Marianna Banaszak z ul. Miodowej, śp. Krystyna Mendyk z ul. Dąbrowskiego Msza pogrzebowa i pogrzeb w najbliższy piątek o godz. 10:00. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie…