OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 08.05.2022 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCY

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

 

1. Dzisiaj w IV Niedzielę Wielkanocny przypada w naszej parafii ODPUST ku czci Chrystusa Dobrego Pasterza. Mszę św. odpustową o godz. 12.30 odprawi, słowo Boże wygłosi i poprowadzi procesję Ks. Kanonik Roman Poźniak – Proboszcz parafii pw. NMP Wniebowziętej w Puszczykowie. Prosimy panów do baldachimu i poczty sztandarowe. Zapraszamy wszystkie Grupy Duszpasterskie i Drogich Parafian.

2. Także dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, natomiast w niedzielę 29 maja gościć będziemy w naszej parafii kleryków naszego Seminarium, którzy modlić się o powołania i za powołanych oraz przeprowadzą przed kościołem zbiórkę ofiar na potrzeby swojej uczelni.

3. Nabożeństwa Fatimskie rozpoczniemy w piątek 13 maja o godz. 20.00. Trwają one od maja do października, zawsze w 13 dzień miesiąca. Dlatego nabożeństwo majowe w piątek wyjątkowo o godz. 20.00 w połączeniu z nabożeństwem fatimskim. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej !!!

4. Za tydzień w niedzielę 15 maja uroczystość I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. Miejsca w kościele rezerwujemy dla rodziców, chrzestnych i osób starszych z rodziny, a na balkonie kościoła dla rodzeństwa i innych gości. Pozostałych parafian, także dzieci z godz. 11.00, prosimy o przyjście na inną Mszę św. Do robienia zdjęć jest wyznaczony fotograf, stąd nie należy przeszkadzać dzieciom prywatnymi aparatami, komórkami i kamerami.

5. W tym tygodniu będą próby przed I Komunią św.: w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 18.45. W sobotę o godz. 9.00 spowiedź dla dzieci.

6. Spowiedź dla rodziców, rodzeństwa, chrzestnych w tym tygodniu codziennie w godz. 7.00 – 7.30 i od 17.00 do 18.00.

7. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Krystyna Król z ul. Radosnej, Msza pogrzebowa w środę o godz. 9:00 – pogrzeb na Górczynie; śp. Marian Marchwian z ul. Szczęsnej – Msza pogrzebowa i pogrzeb we wtorek o godz. 12:00 i śp. Lucyna Przybylak z ul. Szpitalnej – Msza pogrzebowa i pogrzeb w piątek o godz. 11:00. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie …