OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.11.2022 r.

I NIEDZIELA ADWENTU

 

1. Rozpoczęliśmy Adwent, na każdej Mszy św. będziemy głosić krótkie homilie. Roraty w dni powszednie o godz. 18.00 /z udziałem dzieci w poniedziałki i środy/, w soboty o godz. 6.00 /dla dorosłych i młodzieży. Po roratach w sobotę wspólne śniadanie. W soboty Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

2. Dzisiaj mija osiem lat od śmierci naszej parafianki Służebnicy Bożej Wandy Błeńskiej. Msza św. o godz. 18:00, której przewodniczył będzie i kazanie wygłosi Ks. kanonik Rafał Pajszczyk referent do spraw beatyfikacji i kanonizacji w naszej archidiecezji.

3. W poniedziałek 28 listopada Msza św. o godz. 18.00, a po niej katecheza dla rodziców dzieci I Komunijnych w Sali Domu Parafialnego. A w przyszłą niedziele o godz. 11:00 poświęcenie medalików dla tych dzieci.

4. W środę 30 listopada w trzecią rocznicę nawiedzenia Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu:

po Mszy św. wieczornej: Wystawienie Najświętszego Sakramentu i po godzinie adorację prowadzą: po Mszy św. Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej; od 19:00 - Żywy Różaniec; od 20:00 - czciciele Miłosierdzia Bożego

o godz. 21:00 APEL JASNOGÓRKI z ponowieniem oddania Parafii Matce Bożej

od 21:00 - prowadzą kapłani; od 22:00 – Rada duszpasterska i ekonomiczna; od 23:00 – Caritas i Apostolstwo Dobrej Śmierci o godz. 24:00 – PASTERKA MARYJNA, której przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. Marcin Płóciennik, kiedyś diakon w naszej parafii.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 16.00 do 18.00, Komunia co pół godziny. W sobotę Roraty. o godz. 6.00 a po nich nabożeństwo pierwszosobotnie i wspólne śniadanie.

6. W I pierwszy piątek i I sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami św. - będą to już odwiedziny związane ze świętami Bożego Narodzenia. Chorych prosimy zgłosić w godzinach otwarcia biura do czwartku włącznie.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do skarbon na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

8. Opłatki wigilijne do nabycia w Kancelarii parafialnej po niedzielnych Mszach św. oraz w dni powszednie w godzinach przyjęć. Adwentowe świece Caritas, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, rozprowadzamy od dzisiaj przed i po Mszach świętych o godz. 9.30, 11.00, 12.30 przed kościołem, duże świece – 20 zł, małe – 10 zł. Będzie można także zakupić zrobione własnoręcznie przez parafialny zespół Caritas ozdoby na choinkę.

9. W naszym kościele wystawa prac konkursowych „Szyjemy suknię dla Matki Bożej”. Parafian zapraszamy do głosowania przez najbliższe dwie niedzielę na najlepszą pracę, która otrzyma nagrodę publiczności.

10. W tym roku odwiedzimy z wizytą kolędową Parafian mieszkających w domach jednorodzinnych, którzy do IV Niedzieli Adwentu złożą kartkę z zaproszeniem do wspólnej modlitwy w ich domu. Kartki te zostały wyłożone na stoliku pod chórem i wypełnione wrzucamy do skarbon z napisem KOLĘDA 2023. Każdego dnia będzie inna ulica i odwiedzimy tylko tych Parafian, którzy wypełnią zaproszenie kapłana. Plan ulic podamy w II dzień świąt Bożego Narodzenia.

11. W minionym tygodniu zmarła nasza Parafianka śp. Sabina Buda z ul. Szpitalnej. Pogrzeb w najbliższy wtorek o godz. 11:00 na cmentarzu w Skórzewie. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie…