OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4.06.2023 r.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dzisiaj Niedziela NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”. Zbiórka ofiar do skarbon na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie - Wilanowie.

2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy św., po Bożym Ciele w połączeniu z procesją.

3. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele już środę o godz. 18.00 przedtem o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, do południa w czwartek jak w niedzielę, natomiast popołudniu: o godz. 16.00 Msza św. w kościele, a następnie procesja do czterech ołtarzy ulicami – Nowina, Dobra, Dąbrowskiego, Piękną, Nowina i powrót do kościoła. Nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy udekorować domy naszej parafii, a szczególnie trasę procesji symbolami eucharystycznymi i flagami. Serdecznie prosimy panów o pomoc przy niesieniu baldachimu w Boże Ciało i oktawę. Prosimy poczty sztandarowe, dzieci I Komunijne, dziewczynki do sypania kwiatków. W oktawie procesje po wieczornej Mszy św., w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.

4. Próba sypania kwiatków we wtorek po wieczornej Mszy św.

5. Szafarzy, ministrantów, panów niosących baldachim, budujących ołtarze na trasie procesji zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek po wieczornej Mszy św. do Sali domu parafialnego.

6. Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania wyruszy z kościoła Bożego Ciała, w czwartek 8 czerwca po Mszy św. o godz. 1000 odprawionej przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Stanisława Gądeckiego i Biskupów na Ostrów Tumski.

7. Dzieci i młodzież naszej parafii zapraszamy do udziału w Przeglądzie Pieśni Maryjnych „Królowa Pokoju” w dniu 10 czerwca 2023 r. Więcej informacji na plakacie w gablocie, w naszym tygodniku Dobra Nowina i na stronie internetowej parafii.

8. W niedzielę 18 czerwca z kościoła oo. Dominikanów do Katedry wyruszy Marsz dla życia pod hasłem: Razem dla życia – przy tej okazji zbieramy pieluchy „Pieluszka dla maluszka”. Możemy przynosić do biura parafialnego w godzinach otwarcia. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

9. Parafialny Zespół Caritas zaprasza wszystkich chętnych, młodych i starszych, gotowych poświęcić swój czas i zapał na pomoc bliźniemu w potrzebie. Bliższe informację u p. Małgorzaty Nowakowskiej. Telefon na plakacie w gablocie.