OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.10.2021 r.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Nabożeństwa różańcowe w październiku codziennie dla dorosłych, młodzieży i dzieci o godz. 17.30, po różańcu Msza św. W poniedziałek wyjątkowo różaniec po rannej Mszy św. 

2. Rozpoczął się Tydzień Misyjny. W ramach tego tygodnia w poniedziałek 25 października gościć będziemy Telewizję TRWAM i Radio Maryja. Tematem spotkania będą „Współcześni misyjni świadkowie wiary – Słudzy Boży – Pani Doktor Wanda Błeńska i O. Marian Żelazek SVD”.

  • O godz. 16:30 w sali domu parafialnego spotkanie przedstawicieli Kół Radia Maryja z ojcem z Radia. O godz. 17:30 rozpocznie się transmisja tematycznego spotkania słownomuzycznego, a następnie Msza św., której przewodniczył będzie Bp Szymon Stułkowski.
  • O godz. 21:30 w Radio Maryja rozpoczną się „Rozmowy niedokończone” zatytułowane: „Współcześni misyjni świadkowie wiary – Słudzy Boży – Pani Doktor Wanda Błeńska i O. Marian Żelazek SVD”. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy
  • W poniedziałek, w ramach uroczystości związanych z transmisją telewizyjno – radiową na zapleczu kościoła będzie można nabyć okolicznościowe kartki i znaczki pocztowe z Wandą Błeńską przygotowane przez Pocztę Polską. Więcej informacji w gablocie.

3. Tygodnik Dobra Nowina w całości poświęcony jest Kandydatom na Ołtarze: Dr Wandzie Błeńskiej i ojcu Marianowi Żelazko.

4. Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w tym roku w poniedziałek. Msze św. tego dnia w naszym kościele o godz. 7:30, 9:30, 11:00 i 15:00 z kazaniem w kościele, a następnie procesja na cmentarz z pięcioma stacjami. Popołudniowym uroczystościom przewodniczyć będzie parafia pw. Podwyższenia Krzyża Św. Nie będzie Mszy św. o godz. 12:30 i 18:00. W Dzień Zaduszny Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30; 10.00; 16.30 i 18.00. 1 listopada na cmentarzu kwesta na rzecz Zabytkowego Cmentarza Jeżyckiego.

5. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

6. Przy wejściu do kościoła można zabierać karteczki dla wypisania swoich zmarłych, których pragniemy polecić modlitwie Kościoła. Kartki te wraz z ofiarą wrzucamy do skarbon z napisem „wymieniani”. Wymienianki będziemy czytać od 1 listopada o godz. 17.15 odmawiając różaniec! Prosimy czytelnie wypisywać imiona i nazwiska zmarłych: Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych śp. przykładowo Wojciecha, Stanisławę, Zofię …

7. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Alicja Janusze – Gabryelewicz z ul. Dąbrowskiego. Msza pogrzebowa i pogrzeb w najbliższą środę o godz. 11:00. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie…