OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.01.2023 r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W najbliższy czwartek, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 10.00 i 18.00. Świecenie gromnic podczas każdej Mszy św. Prosimy o przyjście ze świecami. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy w tym dniu w szczególny sposób pamiętali w modlitwie o wszystkich osobach konsekrowanych. Wdzięczni za modlitwę, jaką podejmują siostry klauzurowe, czujemy obowiązek zapewnienia im podstawowych warunków życia. Wobec tego 2 lutego ofiary do skarbon przeznaczymy na potrzeby klasztorów klauzurowych.

2. 2 lutego o godzinie 12.00 rozpoczyna się XX Poznańskie Różańcowe Jerycho w Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej w Poznaniu u Franciszkanów na Górze Przemysła.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 16.00 do 18.00, Komunia św. co pół godziny. Ks. Proboszcz i ks. Marek odwiedzą chorych z sakramentami świętymi w piątek a ks. Ryszard w sobotę. Chorych prosimy zgłosić do czwartku włącznie w godzinach otwarcia biura.

4. W I piątek o godz. 7.30 Msza św. z konferencją – zapraszamy szczególnie czcicieli Miłosierdzia Bożego. W sobotę Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie.

5. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne według ustalonych dni i godzin.

6. Zmarli nasi parafianie: śp. Wiesław Grządzielewski z ul. Miodowej, śp. Stefania Ratajczak z ul. Szmotulskiej i śp. Wiesława Woźna z ul. Nowy Świat. Pogrzeb w poniedziałek na Junikowie. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie …