Parafialna pielgrzymka śladami JP II

PROGRAM PARAFIALNEJ PIELGRZYMKI

ŚLADAMI PAPIEŻA JANA PAWŁA II w 25 – ROCZNICĘ POBYTU W POLSCE

22.09 -25.09.2022 r. 

22.09.2022 r. (czwartek)

Godz. 05.30 – zbiórka uczestników przy kościele.

Przejazd do Wadowic. Zwiedzanie muzeum w domu rodzinnym Ojca Świętego, spacer uliczkami, którymi codziennie podążał Karol Wojtyła przez rynek do szkoły. Wstąpimy również do Bazyliki Mniejszej, gdzie mały Karol otrzymał chrzest święty. Przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej – Sanktuarium, do którego często przyjeżdżał ksiądz Karol, późniejszy biskup.  Miejsce to z powodu wyjątkowego piękna zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego Unesco.

Przejazd do Zakopanego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w pobliżu Krupówek.

23.09.2022 r. (piątek)

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. 25 lat temu Papież Jan Paweł II dokonał konsekracji kościoła i celebrował tu Mszę świętą. Sanktuarium to wielki ośrodek pielgrzymkowy z ołtarzem papieskim i kaplicami różańcowymi. Rocznie przybywa tu ponad milion pielgrzymów z kraju i zagranicy. Następnie udamy się na spacer po zimowej stolicy Polski. Przejdziemy ulicą Kościeliską wśród domów z XIX wieku, prezentujących klasyczny typ budownictwa zakopiańskiego. Wstąpimy do jednego z najstarszych zabytków Zakopanego – starego Kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej, dalej przejdziemy na cmentarz na Pęksowym Brzyzku i udamy się pod Gubałówkę, aby kolejką wjechać na górę. Spacerkiem przez Gubałówkę dojdziemy do Butorowego Wierchu i zjedziemy krzesełkami gondolowymi. Po zakwaterowaniu i obiadokolacji będzie czas wolny na spacer po Krupówkach.

24.09.2022 r. (sobota)

Śniadanie. Przejazd do krakowskich Łagiewnik – pobyt w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. To miejsce Jan Paweł II nazwał stolicą kultu Miłosierdzia Bożego i pobłogosławił kamień węgielny pochodzący z Golgoty pod budowę Bazyliki. Przejazd pod Wawel – zwiedzanie zamkowego wzgórza, spacer drogą królewską na Stary Rynek. Po obiadokolacji i zakwaterowaniu w pobliżu Starówki będzie czas na samodzielne chłonięcie niezwykłej atmosfery Krakowa.

25.09.2022 r. (niedziela)

Śniadanie. Przejazd na Skałkę – nasz Panteon Narodowy. Spacer po Kazimierzu – dawnej dzielnicy żydowskiej. Powrót do Poznania. Na trasie obiad. Zakończenie pielgrzymki około godz. 22.00

Świadczenia:

wygodny autokar, 2 noclegi ze śniadaniami w Zakopanem, 1 nocleg ze śniadaniem w Krakowie, opłaty klimatyczne, ubezpieczenie NW, 3 obiadokolacje i 1 obiad, opieka pilota, usługi przewodnickie 

* Uczestnicy opłacają we własnym zakresie bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz przejazdy kolejkami linowymi (około 150 zł /os.)

Koszt: 950 zł /os.