Zapraszamy na pielgrzymkę do Grecji 3-10.07.2024

Pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła

Termin: 03.07.2024 - 10.07.2024
Cena od 4299 PLN
 
Opis krótki:
Kanał Koryncki - Korynt - Delfy - Meteory - Saloniki - Kavala - Filippi - Veria - Wergina - Ateny
Program:

CENA: 4299 ZŁ

Dzień 1
Przyjazd na lotnisko w Poznaniu o godz. 03:45, odprawy, przelot do Salonik i rozpoczęcie pielgrzymki do Grecji,  zwiedzanie Salonik – Bazylika Agia Sofia, Rotunda, Kościoła św. Demetriusza oraz Łuk Galeriusza, pochodzący z czasów Imperium Rzymskiego. Podróż na południe Grecji, po drodze krótka wizyta w Verii, gdzie przebywał św. Paweł. Potem przejazd do Werginy – zwiedzanie stanowiska archeologicznego (Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO) – Grobowców Królewskich w kurhanie o wysokości 11 i średnicy 110 metrów. W największym z grobowców zachował się m.in. marmurowy sarkofag z larnaksem ze złota, złoty wienie z żołędzi i liści dębowych oraz złote, i żelazne trofea wojenne. Kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Kalambaki i zwiedzanie słynnych Meteorów – „wiszących klasztorów”, kontakt z życiem mnichów. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Delf – serca starożytnej Grecji, gdzie znajdują się wspaniałe zabytki antyczne położone w masywie gór Parnas. Swą sławę Delfy zawdzięczają wyroczni, do której przychodziły pielgrzymki Greków szukających porad w sprawach polityki, wojny, miłości… Zwiedzanie – Marmara (sanktuarium Ateny, Tolos – pocztówkowy symbol Delf); źródło Kastalskie; Okrąg Święty (ruiny świątyni Apollina, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków, teatr na 5.000 widzów, stadion). Przejazd do hotelu  kolacja, nocleg.

Dzień 4

 

Powrót do hotelu na kolację i nocleg.Śniadanie, przejazd do hotelu, po drodze postój przy Kanale Korynckim, łączącym Morze Egejskie z Morzem Jońskim zwiedzanie Argolidy. Przejazd do Myken (słynne mury cyklopie, Lwia Brama, cytadela, groby szybowe i kopułowy Grób Agamemnona),Postój w Starożytnym Koryncie – miejscu pobytu i nauczania św. Pawła. Msza święta. Bema św. Pawła. Potem kolacja oraz nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, zwiedzanie, z przewodnikiem Aten, objazd miasta – Plac Konstytucji, Parlament, Świątynia Zeusa, Stadion Olimpijskizwiedzanie antycznych budowli na Akropolu – Propyleje, Świątynia Nike, Partenon, Erechtejon. Następnie zwiedzanie Agory, Wzgórza Aeropag – na którym św. Paweł z Tarsu po wygłoszeniu kazania zyskał swojego pierwszego nawróconego Dionizego Areopagitę, późniejszego biskupa i patrona Aten. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, dzień przeznaczony na plażowanie na wybrzeżu, kolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, przejazd do Kavalii, gdzie św. Paweł po raz pierwszy postawił stopy w Europie. Przejazd do Filippi – kolonii rzymskiej, w której nauczał św. Paweł. Zwiedzanie – teatr rzymski, Via Egnatia, Agora oraz miejsce chrztu Lidii. Powrót do Salonik na wieczorny rejs.

Dzień 8
Śniadanie, .przejazd na lotnisko, wylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki do Grecji śladami św. Pawła.

PROGAM RAMOWY - KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

CENA 4299 ZŁ OBOWIĄZUJE PRZY WPŁACIE ZALICZKI DO KOŃCA LUTEGO

Cena zawiera:
 • przelot Poznań - Saloniki - Poznań z bagażem podręcznym 40x20x25 cm oraz drugą sztuką 55x40x20 cm do 10 kg,
 • przejazdy w Grecji autobusem,
 • 7 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
 • 7 śniadań oraz 7 kolacji,
 • opiekę duchową i Msze św.,
 • opiekę pilota wycieczek,
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 zł) oraz obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy (10 zł), 
 • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 20 000 euro, NNW 15 000 zł, BP 1000 zł).
Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, lokalnych przewodników, opłat lokalnych, napiwków dla miejscowej obsługi oraz słuchawek systemu tour audio guide - obowiązkowy koszt 220 euro/os., płatne pilotowi.
Uwagi:
 • Dodatkowy koszt zbierany na miejscu 220 euro / osobę. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty w banknotach
 • Na około tydzień przed wylotem Biuro Misja Travel przyśle ostateczne godziny przelotu, które mogą różnić się od podanych w momencie zawarcia umowy
 • Pamiętaj, że pilot grupy może lecieć z innego lotniska niż Twoje, oczekiwać na grupę w porcie docelowym lub w hotelu. Karty pokładowe otrzymasz od naszego przedstawiciela, na lotnisku lub drogą mailową (zależnie od liczby uczestników lecących z danego lotniska)
 • Zalecamy zabrać z sobą na wyjazd telefon z aktywnym roamingiem
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 

 • udział w pielgrzymce do Grecji jest możliwy z paszportem lub z dowodem osobistym
 • przed wyjazdem na pielgrzymki do Grecji sugerujemy wyrobienie w NFZ karty EKUZ
 • walutą w Grecji jest euro, a ceny są nieco wyższe od polskich. 
 • w wielu miejscach istnieje możliwość płatności kartą, dodatkowo można korzystać z licznych bankomatów
 • pielgrzymki do Grecji organizujemy od wiosny do jesieni, dlatego zalecamy zabrać krem z filtrem oraz czapkę od słońca
 • strefa czasowa w Grecji to +1h (12.00 w Polsce to 13.00 w Atenach)