OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.11.2020 r.

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

1. 27 listopada minie sześć lat od śmierci naszej parafianki Służebnicy Bożej Wandy Błeńskiej, Poznanianki Stulecia, lekarki i świeckiej misjonarki, nazywanej Matką Trędowatych, których leczyła ponad 40 lat w Ugandzie. Tego dnia o godz. 18:00 w naszej parafii odbędzie się Msza św., a po niej różaniec przy grobie lekarki. Ta modlitwa trwa nieprzerwanie od sześciu lat, każdego 27. dnia miesiąca. Msza św. transmitowana będzie na profilu Wandy Błeńskiej na Facebooku. W ramach comiesięcznej formacji grup duszpasterskich zapraszamy członków tych grup do wspólnej modlitwy o rychłą beatyfikację naszej parafianki.

 

2. W związku z epidemią odwołujemy katechezę dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych z dnia 1 grudnia i uroczystość poświęcenia medalików z niedzieli 6 grudnia. Poinformujemy o nowym terminie.

 

3. Biuro parafialne będzie czynne tylko w czwartek i piątek w godzinach otwarcia w sprawach pilnych i koniecznych.

 

4. Trwa epidemia – przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele. Spowiadamy tylko w otwartych częściach konfesjonałów, a po zakończonej spowiedzi każdy spowiadający się dezynfekuje folię ochronną. Nie korzystamy z zamkniętych części konfesjonałów. Jednorazowo w naszym kościele może przebywać 60 osób.

 

5. Przez cały listopad można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia.

 

6. Za tydzień I Niedziela Adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego.

 

7. Zmarli nasi parafianie: śp. Tadeusz Wylegała z ul. Hożej, śp. Aleksandra Grocholska z ul. Radosnej – pogrzeb na naszym cmentarzu w środę 25 listopada o godz. 12:00, śp. Janina Łomska z ul. Miłej – pogrzeb na naszym cmentarzu w czwartek 26 listopada o godz. 11:00 i śp. Marian Antoniewski z ul. Engestöma, Msza św. pogrzebowa w piątek o godz. 12:00 i pogrzeb na naszym cmentarzu.