OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.10.2020 r.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Nabożeństwa różańcowe w październiku codziennie dla dorosłych, młodzieży i dzieci o godz. 17.30, po różańcu Msza św. 

 

2. Dzisiaj Światowa Niedziela Misyjna w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu rozpocznie się proces beatyfikacyjny naszej parafianki dr Wandy Błeńskiej, Msza św. pod przewodnictwem bpa Grzegorza Balcerka. Z tej okazji nasz tygodnik Dobra Nowina dzisiaj w całości poświęcony osobie kandydatki na ołtarze. Do skarbon w naszym kościele można złożyć ofiarę na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

3. Trwa epidemia – przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele. Spowiadamy tylko w otwartych częściach konfesjonałów, a po zakończonej spowiedzi każdy spowiadający się dezynfekuje folię ochronną. Nie korzystamy z zamkniętych części konfesjonałów.

 

4. Zarządzeniem władz państwowych po przeliczeniu powierzchni podczas nabożeństw w naszym kościele może przebywać jednorazowo do130 osób.

 

5. Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w tym roku w niedzielę. W związku z epidemią Msze św. będą jak w każdą niedzielę – nie będzie Mszy św. dodatkowej o godz. 15.00 i nie będzie też procesji żałobnej. Zachęcamy do indywidualnego nawiedzenia cmentarza rozkładając odwiedziny grobów na całą oktawę.

 

6. Przy wejściu do kościoła można zabierać karteczki dla wypisania swoich zmarłych, których pragniemy polecić modlitwie Kościoła. Kartki te wraz z ofiarą wrzucamy do skarbon z napisem „wymieniani”. Wymienianki będziemy czytać od 1 listopada o godz. 17.15 odmawiając różaniec! Prosimy czytelnie wypisywać imiona i nazwiska zmarłych: Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych śp. przykładowo Wojciecha, Stanisławę, Zofię …

 

7. Zmarli nasi parafianie śp. Wanda Kupś z ul. Wiślanej i śp. Zofia Szymkowiak z ul. Arcta – Msza św. pogrzebowa i pogrzeb we wtorek o godz. 10.00 na naszym cmentarzu. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …