OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.10.2020 r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Nabożeństwa różańcowe w październiku codziennie dla dorosłych, młodzieży i dzieci o godz. 17.30. Rozważania prowadzą / w poniedziałek – Żywy Różaniec, we wtorek – Caritas Parafialna, w środę – dzieci, w czwartek – Czciciele Miłosierdzia Bożego, w piątek – dzieci, w sobotę i niedzielę – Kapłani i S. Pallotynki, po różańcu Msza św. 

 

2. Dzisiaj DZIEŃ PAPIESKI. Zbiórka ofiar do skarbon na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.

 

3. W poniedziałek, 12 października br., w Rocznicę Poświęcenia Katedry Poznańskiej w Bazylice Archikatedralnej o godzinie 18.00 sprawowana będzie Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Stanisława Napierały, który w tym roku obchodzi 40. rocznicę przyjęcia sakry biskupiej. Zachęcamy do udziału.

 

4. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania:

·      we wtorek o godz. 18.45 spotkanie młodzieży z klasy VII szkoły podstawowej

·      w środę o godz. 18.45 spotkanie młodzieży z klasy VIII szkoły podstawowej.

 

5. We wtorek 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00.

 

6. Od najbliższego poniedziałku 12 października, w godzinach otwarcia biura parafialnego przyjmujemy rezerwacje intencji mszalnych na pierwsze półrocze 2021 roku.

 

7. 18 października w Światową Niedzielę Misyjną w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu o godz. 9.30 rozpocznie się proces beatyfikacyjny naszej parafianki dr Wandy Błeńskiej, a o godz. 10.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Z tej okazji nasz tygodnik Dobra Nowina dzisiaj i za tydzień w całości poświęcony osobie kandydatki na ołtarze.

 

8. Trwa epidemia – przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele.

Spowiadamy tylko w otwartych częściach konfesjonałów, a po zakończonej spowiedzi każdy spowiadający się dezynfekuje folię ochronną. Nie korzystamy z zamkniętych części konfesjonałów.

 

9. Zmarł nasz parafianin śp. Stefan Mocydlarz z ul. Szpitalnej. Polećmy zmarłego miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …