OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.06.2020 r.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Patronów Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu celebrowana będzie w dniach 28 i 29 czerwca br. Podczas uroczystej celebracji nieszporów, dnia 28 czerwca o godz. 17.00 Ksiądz Arcybiskup dokona, już tradycyjnie, wręczenia medali zasłużonym dla Kościoła Poznańskiego oraz wręczy krzyże młodzieży wyjeżdżającej z Poznania na letnie doświadczenia misyjne.

W dniu 29 czerwca suma odpustowa będzie odprawiona o godz. 1000. Przewodniczyć jej będzie Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo.

 

2. W lipcu i sierpniu w niedzielę nie będzie Mszy św. o 12.30

Biuro parafialne czynne w środy w godz. od 9.00-10.00 i we wtorki i czwartki w godz. 16.30-17.30. Okazja do spowiedzi 30 minut przed każdą Mszą św. Nieczynna będzie biblioteka.

 

3. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek rano przed Mszą św. i popołudniu od godz. 16.00 do 17.50. Chorych z sakramentami świętymi odwiedzimy po wakacjach.

 

4. W piątek w liturgii Kościoła święto św. Tomasza Apostoła – imieniny Ks. Proboszcza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta na Mszy św. o godz. 7.30

 

5. W lipcu i sierpniu będzie katecheza przed chrztem przy zgłoszeniu w biurze parafialnym. 

 

6. W związku ze zbliżającą się Poznańską Piesza Pielgrzymkę na Jasną Górę, chcemy poinformować, że jedyną formą pielgrzymki w tym roku będzie Sztafeta Księży, którzy każdego dnia będą dojeżdżać na konkretny odcinek trasy, a po jego przejściu wrócą do swojej parafii. Wszyscy jednak możemy włączyć się w pielgrzymkę duchową. Bliższe informacje na plakatach w gablocie.

 

7. Zmarł nasz parafianin: śp. Hieronim Skrzypczak z ul. Miodowej. Msza pogrzebowa w poniedziałek o godz. 9:00, a następnie pogrzeb na Junikowie. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie …