OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.06.2020 r.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. W Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, a dziś po Mszy św. o godz. 9.30. Nabożeństwo czerwcowe w dni oktawy w powiązaniu z procesją. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek: Msza św. z procesją eucharystyczną do figury Serca Jezusowego na naszym cmentarzu. W związku z epidemią nie będzie spotkania w Sali Domu Parafialnego na zakończenie oktawy.

 

2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Procesja ogólnopoznańska wyruszy z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Floriana na Jeżycach do Poznańskich Krzyży, po Mszy św. o godz. 19.00. Z racji uroczystości w piątek nie ma postu.  Msze św. w naszym kościele jak w dzień powszedni 

 

3. Spowiedź św. codziennie rano od godz. 7.00 do 8.00 i popołudniu od 17.00 do 18.00, a w niedzielę pół godz. przed każdą Mszą. Spowiadamy w konfesjonałach z przestrzeganiem zasad sanitarnych i tylko przy otwartej części konfesjonału.

 

4. Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu według ustalonych dni i godzin.  

 

5. Uroczystość I Komunii św. w sobotę 20 czerwca w trzech grupach: o godz. 9:00, 11:00 i 13:00. W związku z tym próby liturgiczne dla poszczególnych grup w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18:45. Spowiedź święta dla tych dzieci w piątek wieczorem.

6. Sakrament bierzmowania dla młodzieży klas ósmych przeniesiony z maja na 8 dzień października.

7. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Irena Klimaszewska z ul. Dąbrowskiego, Matylda Kurek z ul. Szpitalnej i śp. Bronisław Wolniak z ul. Radosnej – Msza św. pogrzebowa i pogrzeb za śp. Bronisława w najbliższy poniedziałek o godz. 11.00. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie …