II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 8.03.2020 r.

 

 

1. Dzisiaj – Dzień modlitwy, Postu i solidarności z misjonarzami - można złożyć ofiarę do skarbon na misje.

 

2. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00. Gorzkie Żale o godz. 17.15 – natomiast o godz. 18.00 KRÓTKA BEZ KAZANIA WIECZORNA MSZA ŚW.

 

3. Drogi Krzyżowe w piątek:

 

* dla dzieci o 17.00. Zapraszamy z rodzicami.

 

* dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św. W najbliższy piątek rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą Siostry zakonne: Elżbietanki, Serafitki, Pasterki, Pallotynki i Uczennice Krzyża. Modlić się będziemy o nowe powołania do zakonów żeńskich.

 

4. Kandydatom do sakramentu bierzmowania przypominamy o spotkaniach formacyjnych odbywających się w tym tygodniu według ustalonych grup i godzin.

 

5. Zbiórka wszystkich ministrantów a także kandydatów w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.

 

6. Przy wejściu do kościoła można zabierać koperty na Daninę Diecezjalną. Będziemy ją składać do skarbon.  Danina wynosi 1 zł 70 gr. od osoby. Można złożyć więcej, aby zadośćuczynić za tych, którzy tego nie uczynią.

 

7. Na zapleczu kościoła do nabycia są paschaliki w cenie 7 zł., jako nasza pomoc dla ubogich; są one znakiem Chrystusa zmartwychwstałego nawiedzającego nasze domy.

 

8. Parafia św. Michała organizuje wyjazd do Warszawy na beatyfikację Kardynała Wyszyńskiego. Wyjazd 7 czerwca o godz. 5.00. Cena 80 zł.

Zapisy do 15 marca w zakrystii bądź biurze parafialnym naszej parafii.

 

9. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Anna Szczepańska z ul. Szamotulskiej, Krystyna Nyczak z ul. Dąbrowskiego, Maria Tylicka z ul. Bystrzyckiej, Zofia Cieślik z ul. Szpitalnej – Msza św. pogrzebowa w najbliższy poniedziałek o godz. 11.00 i Joanna Pytlak z ul. Szpitalnej –Msza św. pogrzebowa i pogrzeb we wtorek o godz.11.00. Polećmy te zmarłe Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie …