IV NIEDZIELA ADWENTU 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU - 22.12.2019 r.

 

Adwentowe świece Caritas, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, rozprowadzamy w każdą niedzielę po Mszach świętych na zapleczu kościoła i przed kościołem.

Są wystawione skarbony z napisem „Spraw radość bliźniemu na Święta”. Ofiary przeznaczymy na paczki świąteczne dla dzieci i rodzin potrzebujących w naszej parafii.

Opłatki wigilijne są do nabycia w Kancelarii parafialnej po niedzielnych Mszach św. oraz w dni powszednie w godzinach przyjęć.

Spowiedź święta w poniedziałek od 7.00 do 8.00 i od 16.00 do 18.00 oraz w Wigilię od 7.00 do 8.00. Nie spowiadamy w Wigilię  popołudniu, ani w I i II święto Bożego Narodzenia. W Wigilię adoracja w kaplicy do godz. 15.00.

W Wigilię nie będzie Mszy św. wieczornej. Wszyscy parafianie zasiądą, bowiem przy stole wigilijnym. Niech to będą godziny radości, śpiewu kolęd, dzielenia się wzajemną życzliwością i przebaczeniem.

Pasterka o godz. 24.00 koncelebrowana przez kapłanów naszej parafii.

W I Święto Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.

W II święto Msze jak w niedziele. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny w Poznaniu.

W piątek 27 grudnia święto św. Jana Ewangelisty.

W sobotę 28 grudnia święto św. Młodzianków - zapraszamy wszystkie  osoby  z Poznania i okolic, które włączyły się w dzieło duchowej adopcji  dziewięć miesięcy temu, na uroczystą Mszę św. dziękczynną w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana, o godz. 1800. Spotkanie rozpocznie się procesją różańcową od Groty NMP  o godz. 1745.

Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko w poniedziałek.

Informujemy, że Msza św. w naszym kościele na zakończenie roku w Sylwestra będzie o godz. 17.00, NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 18.00

Odwiedziny duszpasterskie zwane „kolędą” rozpoczniemy po Nowym Roku. Tym razem – domy jednorodzinne.

W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Danuta Pupek-Musialik z ul. Nowina i śp. Alicja Jakubowicz z ul. Szamotulskiej – Msza św. pogrzebowa za śp. Alicję w najbliższy poniedziałek o godz. 7.30 w naszym kościele, natomiast pogrzeb w Wigilię o 8.50 na Junikowie. Polećmy tych zmarłych Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie …