II NIEDZIELA ADWENTU 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU - 08.12.2019 r.

 

Za nami Misje Święte i Nawiedzenie Matki Bożej Częstochowskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali ze świętego czasu Misji, za udekorowanie domów naszej parafii flagami i emblematami Maryjnymi, za tak liczne uczestnictwo w spotkaniu z Czarną Madonną. Po Królewsku ugościliśmy Matkę Bożą. Niech Ona wyprasza nam u Swego Syna to, co dla nas pomocne do zbawienia.

Polecamy najnowszy numer tygodnika Dobra Nowina, w którym znajdziemy szeroką fotorelację z Misji Świętych i Nawiedzenia Matki Bożej.

Dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 półgodzinne czuwanie dla uproszenia miłosierdzia w Godzinie Łaski.

Także dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dzieciom I Komunijnym.

Również dzisiaj można złożyć ofiary do skarbon na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Roraty z udziałem dzieci we wtorki i czwartki o godz.18.00, z udziałem młodzieży i dorosłych w soboty o godz. 6.00 – po roratach wspólne śniadanie w Sali Domu Parafialnego. Serdecznie zapraszamy!!!

W soboty Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.30

Adwentowe świece Caritas, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, rozprowadzamy w każdą niedzielę po Mszach świętych na zapleczu kościoła i przed kościołem. Duże świece w cenie 13 zł, małe 7 zł.

Są wystawione skarbony z napisem „Spraw radość bliźniemu na Święta”. Ofiary przeznaczymy na paczki świąteczne dla dzieci i rodzin potrzebujących w naszej parafii.

Opłatki wigilijne są do nabycia w Kancelarii parafialnej po niedzielnych Mszach św. oraz w dni powszednie w godzinach przyjęć.

Kandydatom do sakramentu bierzmowania z klasy 7 i 8 przypominamy o spotkaniach formacyjnych, które będą miały miejsce w tym tygodniu według ustalonych grup i godzin. Harmonogram znajduje się na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „sakramenty”, a także został podany młodzieży.

W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Sabina Biniaś z ul. Engestroma i śp. Teresa Jasińska-Bengsch także z ul. Engestroma. Msza św. pogrzebowa za śp. Teresę w najbliższy wtorek o godz. 9.00 w naszym kościele a następnie pogrzeb na Górczynie. Polećmy tych zmarłych Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie..