I NIEDZIELA ADWENTU 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU - 01.11.2019 r.

 

Rozpoczęliśmy Adwent. Roraty  z udziałem dzieci we wtorki i czwartki o godz.18.00.

Dzieci w tym roku będą przynosiły na roraty serduszka z jednej strony imię i nazwisko, z drugiej strony dobry uczynek Z podpisanych serduszek będą losowane figurki.

W poniedziałek o godz. 18.30 katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci w grudniu.

We wtorek  3 grudnia Msza św. o godz. 18.00, a po niej katecheza dla rodziców dzieci I Komunijnych w Sali Domu Parafialnego.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.  Spowiedź w czwartek i w piątek od 15.00 do 18.30, dla dzieci w piątek od godz. 16,00 i Komunia co pół godziny.

W I piątek o godz. 7.30 Msza św. z konferencją – zapraszamy szczególnie czcicieli Miłosierdzia Bożego naszej parafii. W sobotę Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie.

Chorych miesięcznych i kwartalnych Ks. Proboszcz i Ks. Marek odwiedzą w piątek 6 grudnia, Ks. Ryszard w sobotę 7 grudnia- będą to już odwiedziny związane ze świętami Bożego Narodzenia.

Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież na  roraty  w soboty Adwentu o godz. 6.00. Pierwsze 7 grudnia. Po Mszy będzie śniadanie.

W soboty Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.30- zapraszamy na Roraty o godz. 6.00

W przyszłą  niedzielę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 półgodzinne czuwanie dla uproszenia miłosierdzia w Godzinie Łaski.

Także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dzieciom I Komunijnym.

Również w przyszłą  niedzielę ofiary do skarbon na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Adwentowe świece Caritas, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, rozprowadzamy od przyszłej niedzieli po Mszach świętych na zapleczu kościoła i przed kościołem.

W niedzielę 8 grudnia wystawionedą skarbony z napisem „Spraw radość bliźniemu na Święta”. Ofiary przeznaczymy na paczki świąteczne dla dzieci i rodzin potrzebujących w naszej parafii.

Opłatki wigilijne od przyszłej niedzieli do nabycia w Kancelarii parafialnej po niedzielnych Mszach św. oraz w dni powszednie w godzinach przyjęć – są poświęcone przez Ks. Proboszcza.

W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie śp.Tadeusz Thomas z Pl. Waryńskiego, Janina Stelmaszewska  z ul. Szpitalnej, śp. Sabina Króll z ul. Dąbrowskiego – Msza św. i pogrzeb w najbliższy wtorek o godz. 12.15 w naszym kościele i śp. Janusz Roeske z ul. Latwisa – Msza św. pogrzebowa w naszym kościele o godz. 9.00 a następnie pogrzeb na Junikowie. Polećmy tych zmarłych Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie…