XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 29.09.2019 r.

 

W ostatnich tygodniach na terenie naszej parafii miały miejsce dwa zdarzenia. Pierwsze – uderzenie pioruna w dom, drugie – pożar innego mieszkania. Jako wspólnota pragniemy pomóc tym rodzinom, dlatego dzisiaj organizujemy zbiórkę ofiar do skarbon na ten cel. Bardzo dziękujemy.

Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych będzie w poniedziałek 30 września o godz. 18.30 w Sali Domu Parafialnego. Obecność obowiązkowa – serdecznie zapraszamy!!!

We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Codziennie dla dorosłych, młodzieży i dzieci o godz. 17.30. Rozważania poprowadzą:
* w poniedziałek – Żywy Różaniec,
* we wtorek – Caritas Parafialna,
* w środę – dzieci,
* w czwartek – Czciciele Miłosierdzia Bożego,
* w piątek – dzieci,
* w sobotę i niedzielę – Kapłani i S. Pallotynki, po różańcu Msza św.
 

Zapraszamy chętne osoby pragnące włączyć się w tworzenie naszego parafialnego tygodnika Dobra Nowina we wtorki na godzinę 19.00 do domu parafialnego.

Zbiórka wszystkich ministrantów młodszych i starszych oraz kandydatów w czwartek o godz. 18:00 Msza św. i po Mszy św. spotkanie w salce.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca – czwartek- dzień poświęcony w naszej parafii modlitwie w intencji powołań do służby w Kościele. Spowiedź w czwartek od g. 15.00, natomiast spowiedź pierwszopiątkowa od 15.00 do 18.30 dla młodzieży i dorosłych, dla dzieci od 16.00 i komunia święta o godz. 16.00, 16.30, 17.00 i 17.30.  

W I piątek o godz. 7.30 Msza św. z konferencją – zapraszamy szczególnie czcicieli Miłosierdzia Bożego naszej parafii, natomiast w sobotę Wspólnotę Żywego Różańca.

Chorych comiesięcznych i kwartalnych odwiedzimy: Ks. Proboszcz i Ks. Marek w piątek, Ks. Ryszard w sobotę. Odwiedziny rozpoczynamy o godz. 8.30 – prosimy o cierpliwe oczekiwanie.

W sobotę 5 października w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. S. Faustyny. Po każdej Mszy św. w naszym kościele będzie można uczcić relikwie świętej przez ucałowanie.

Zapraszamy uczniów z klas 1 – 8 na s[potkania wspólnoty młodego Apostoła, które odbywają się w każdą sobotę o godz. 10:00 w sali przy kościele.

W przyszłą niedzielę 6 października wspominamy 28 rocznicę konsekracji naszego kościoła.

Także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańca dzieciom I Komunijnym. Zapraszamy dzieci i rodziców.

Wszystkie dzieci śpiewające i grające zapraszamy do chórku dziecięcego Owieczki Pana. Próby śpiewu odbywają się w każdą niedzielę w sali przy kościele o godzinie 10.00 i śpiewamy na Mszy św. o godzinie 11.00.

W dniach od 5 do 9 października w kościele na os. Stare Żegrze odbędą się rekolekcje: „Totus Tuus” przygotowujące do całkowitego poświęcenia się Jezusowi przez ręce Maryi. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.