XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 01.09.2019 r.

 

KOŃCZYMY WAKACJE – ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY

Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 70 (dla klas od 2 do 8) odprawimy w poniedziałek 2 września o godz. 8.15. Msza św. z poświęceniem tornistrów dla klas pierwszych będzie w niedzielę 8 września o godz. 11.00. Msza św. dla IV LO we wtorek o godz. 7.30, dla Technikum Energetycznego we wtorek 3 września o godz. 9.00.

W niedziele 8 i 15 września po wszystkich Mszach św. w biurze parafialnym będziemy zapisywać dzieci klas III z naszej parafii na przygotowanie do I Komunii – prosimy rodziców, aby to uczynili.

W poniedziałek 2 września o godz. 18.30 pierwsza katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy chcą ochrzcić dziecko we wrześniu.

Nowy Redaktor Naczelny naszej parafialnej gazety Ks. Ryszard zaprasza chętne osoby pragnące włączyć się w tworzenie Dobrej Nowiny w najbliższy wtorek na godzinę 19.00 do domu parafialnego.

Od 1 września Msze św. w dni powszednie o godz. 7.30 i 18.00- Koronka do Miłosierdzia Bożego po porannej Mszy św/ wyjątkowo w poniedziałek 2 września przed Mszą św./ ,Msze św. w niedziele o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00, podobnie biuro parafialne od 2 września czynne jak przed wakacjami !!! Biblioteka czynna od niedzieli 8 września.

Spowiedź codziennie rano od 7.00 do 8.00 i wieczorem od poniedziałku do czwartku od 17.00 do 17.50, piątek i sobota od 17.00 do 18.15

W tym tygodniu przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca . Spowiedź w czwartek od g. 15.00, natomiast spowiedź pierwszopiątkowa, a jednocześnie na rozpoczęcie roku szkolnego w I piątek miesiąca: od 15.00 do 18.30 dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Komunia św. dla dzieci od godz. 16.00 do 17.30 co pół godziny.

Msza św. I piątkowa dla wszystkich o godz. 18.00. Bardzo pragniemy, aby wszystkie dzieci i młodzież rozpoczęły rok szkolny w spotkaniu z Chrystusem w sakramencie Pojednania i Eucharystii.

W I piątek o godz. 7.30 Msza św. z konferencją – zapraszamy szczególnie czcicieli Miłosierdzia Bożego naszej parafii.

W sobotę Msza św. o godz.7.30, a następnie nabożeństwo I soboty składające się z piętnastominutowego rozważania o jednej tajemnicy różańca i odmówienie jednej części różańca. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

Chorych tylko pierwszopiątkowych odwiedzimy : Ks. Proboszcz i Ks. Kapelan Marek w piątek 6 września, Ks. Ryszard w sobotę 7 września.

Wszystkie dzieci śpiewające i grające zapraszamy do chórku dziecięcego Owieczki Pana. Próby śpiewu odbywają się w każdą niedzielę w sali przy kościele o godzinie 10.00 i śpiewamy na Mszy św. o godzinie 11.00. Pierwsza próba w niedzielę 8 września.

Spotkanie dla wyjeżdżających na parafialną pielgrzymkę – Wybrzeże Polski będzie w poniedziałek 9 września o godz. 18.30 w Sali Domu Parafialnego – uzupełnimy dane i wpłaty.

W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie:
śp. Lukrecja Zych-Kaźmierczak z ul. Szamotulskiej,
śp. Anna Maria Lorkowska z ul. Nowy Świat,
śp. Jakub Żelazowski z ul. Meissnera
i śp. Aurelia Kowal z ul. Szpitalnej – Msza św. pogrzebowa i pogrzeb w najbliższy wtorek o godz.11.00 w naszym kościele.

Polećmy tych zmarłych Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie …