XII NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23.06.2019 r.

 

Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.00 , a dziś po Mszy św. o godz. 9.30. Nabożeństwo czerwcowe w dni oktawy w powiązaniu z wieczorną procesją. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek: Msza św. z procesją eucharystyczną do figury Serca Jezusowego na naszym cmentarzu.
Po Mszy św. i procesji wszystkich zaangażowanych w zorganizowanie i przeprowadzenie uroczystości Bożego Ciała i oktawy zapraszamy do Sali Domu Parafialnego na spotkanie przy stole !!!.

W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – Dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Procesja ogólnopoznańska wyruszy z kościoła Najśw. Serca Pana Jezusa i św. Floriana na Jeżycach do Poznańskich Krzyży, po Mszy św. o godz. 19.00. Dzieci sypiące kwiatki gromadzą się na Rynku Jeżyckim (zabierają ze sobą zapas kwiatków), a poczty sztandarowe na ul. Dąbrowskiego. Z racji uroczystości w piątek nie ma postu. Msze św. w naszym kościele jak w dzień powszedni .

W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w dniu 29 czerwca suma odpustowa w Katedrze będzie odprawiona o godz. 1000.
Zapraszamy serdecznie wszystkich na uroczystości do świątyni, która nazywana jest tradycyjnie „Matką Kościołów diecezji”.

W lipcu i sierpniu w niedzielę nie będzie Mszy św. o 12.30

Biuro parafialne czynne w środy 9.00-11.00 i we wtorki i czwartki w godz. 17.00-18.00. Okazja do spowiedzi 30 minut przed każdą Mszą św. Nieczynna będzie biblioteka. W lipcu nieobecni w parafii Ks.Kanonik i Ks.Waldemar.

W najbliższych dniach rozpoczniemy generalny remont zaplecza naszego kościoła poczynając od piwnic kończąc na I piętrze. Będą nieczynne ubikacje za zakrystią. Liczymy na zrozumienie i wsparcie.

Dekret Ks. Arcybiskupa :
Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Poznańskiej z dniem 24 sierpnia mianuję Ks. Magra Waldemara Bączkowskiego wikariuszem parafii pw. Św. Jadwigi w Pępowie. Ks. Waldemarowi podziękujemy za pracę w naszej parafii w sierpniu.
Do naszej parafii przychodzi Ks. Ryszard Siwek z par, pw. MBCzęstochowskiej w Poznaniu jako wikariusz i kapelan Szpitala Dziecięcego.

W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Jan Kaczmarek z ul. Nowy Świat. Polećmy zmarłego Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie …