NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 16.06.2019 r.

 

 

W poniedziałek 17 czerwca o godz.18.45 w Sali Domu Parafialnego spotkanie dla wszystkich ministrantów młodszych i starszych. Zapraszamy także wszystkich szafarzy.
W środę kończy się rok szkolny – rozpoczynają wakacje !!!
Msza św. na zakończenie roku dla IV LO w poniedziałek o godz. 8.15, natomiast dla Szkoły Podstawowej nr 70 we wtorek o godz. 8.15.
W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała . Msze św. w naszym kościele już środę o godz.18.00 przedtem o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe w połączeniu z nowenną do MBNPomocy , dopołudnia w czwartek jak w niedzielę, natomiast popołudniu:

O godz. 16.00 Msza św. w kościele , a następnie procesja do czterech ołtarzy ulicami – Nowina, Cienista, Dąbrowskiego, Szczęsna, Nowina do kościoła.

Zakończenie procesji w kościele. Nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 18.00

Prosimy udekorować domy naszej parafii, a szczególnie trasę procesji symbolami eucharystycznymi i flagami. Serdecznie prosimy panów o pomoc przy niesieniu baldachimu w Boże Ciało i oktawę. Zapisy w zakrystii. Prosimy poczty sztandarowe, dzieci I Komunijne, dziewczynki do sypania kwiatków. Zapraszamy wszystkich parafian. W oktawie procesje po wieczornej Mszy św., w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.

Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania wyruszy z kościoła Bożego Ciała, w czwartek 20 czerwca po Mszy św. o godz. 1000 odprawionej przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Stanisława Gądeckiego i Biskupów Pomocniczych wraz z Księżmi Neoprezbiterami i przejdzie ulicami: Krakowską, Garbarami, Wielką, Chwaliszewem na Ostrów Tumski.

W najbliższą sobotę 22 czerwca w naszym kościele KONGREGACJA DEKANALNA

Program kongregacji:
- Msza św. koncelebrowana wszystkich kapłanów dekanatu o godz. 10.00. Przewodniczy i słowo wygłosi ks. profesor Jan kanty Pytel – z racji 65 rocznicy święceń kapłańskich.
- Modlitwa za zmarłych kapłanów dekanatu w modlitwie powszechnej.
- Procesja eucharystyczna wokół kościoła w ramach Oktawy Bożego Ciała prowadzi Ks. Proboszcz Mariusz Mazur - gospodarz przyszłorocznej kongregacji. Zapraszamy Drogich Parafian, panów do baldachimu, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków, ministrantów.

Nasza parafia organizuje w dniach 20 do 22 września 3 dniową pielgrzymkę tym razem Wybrzeże Polski. Zwiedzimy:

Flombork / Katedra , koncert na barokowych organach, Muzeum Kopernika/

Gdańsk / Stare Miasto, kościół Mariacki, Złota Brama, Ratusz, Dwór Artusa, rejs statkiem na Werterplatte/ Gdańsk Oliwa / Katerda, wysłuchanie koncertu organowego/

Sopot – Molo, Kwidzyń / Zespół Zamkowo Katedralny / Noclegi w Krynicy Morskiej.

Dokładny program w Dobrej Nowinie. Koszt 640 zł razem z biletami wstępów do zwiedzanych obiektów. Zapisy w zakrystii z wpłatą 200 zł.

W lipcu i sierpniu w niedzielę nie będzie Mszy św. o 12.30

Biuro parafialne czynne w środy 9.00-11.00 i we wtorki i czwartki w godz. 17.00-18.00. Okazja do spowiedzi 30 minut przed każdą Mszą św. Nieczynna będzie biblioteka.