NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 09.06.2019 r.

 

Dzisiaj kończy się okres Wielkanocny a rozpoczyna okres Zwykły w Kościele.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
- w poniedziałek - święto NMP MATKI KOŚCIOŁA
- w czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

W najbliższy czwartek o godz. 9.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla młodzieży Technikum Energetycznego.

Także w czwartek 13 czerwca o godz. 20.00 kolejne nabożeństwo fatimskie.

Ks. Proboszcz w czwartek będzie nieobecny w biurze parafialnym !!!

W piątek o godz. 16.30 spotkanie Akcji Katolickiej.

W przyszłą Niedzielę Uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY . Po Mszy św. o godz.11.00 próba sypania kwiatków przed uroczystością Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkie dziewczynki , a parafian prosimy o przynoszenie kwiatków.

W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek 20 czerwca. Msze św. w naszym kościele dopołudnia jak w niedzielę, natomiast popołudniu:

O godz. 16.00 Msza św. w kościele , a następnie procesja do czterech ołtarzy ulicami – Nowina, Cienista, Dąbrowskiego, Szczęsna, Nowina do kościoła.

Nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 18.00

Prosimy udekorować domy naszej parafii, a szczególnie trasę procesji symbolami eucharystycznymi i flagami. Serdecznie prosimy panów o pomoc przy niesieniu baldachimu w Boże Ciało i oktawę. Zapisy już dzisiaj w zakrystii. Więcej informacji w przyszłą niedzielę.

Nasza parafia organizuje w dniach 20 do 22 września 3 dniową pielgrzymkę tym razem Wybrzeże Polski. Zwiedzimy:
Flombork / Katedra , koncert na barokowych organach, Muzeum Kopernika/ Gdańsk / Stare Miasto, kościół Mariacki, Złota Brama, Ratusz, Dwór Artusa, rejs statkiem na Werterplatte/ Gdańsk Oliwa / Katerda, wysłuchanie koncertu organowego/ Sopot – Molo/ Kwidzyń / Zespół Zamkowo Katedralny /
Noclegi w Krynicy Morskiej.

Dokładny program w Dobrej Nowinie.

Koszt 640 zł razem z biletami wstępów do zwiedzanych obiektów. Zapisy w zakrystii z wpłatą 200 zł.

W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Barbara Niemier z ul. Nowy Świat, śp. Wiesław Janus – Msza św. pogrzebowa i pogrzeb w najbliższy poniedziałek o godz. 12.00 w naszym kościele i śp. Halina Trojanowska z ul. Szpitalnej – pogrzeb we wtorek o godz. 10.00 na Junikowie. Polećmy tych zmarłych Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie …