IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 12.05.2019 r.

ODPUST KU CZCI CHRYSTUSA DOBREGO PASTERZA

Dzisiaj w IV Niedzielę Wielkanocną przypada w naszej parafii ODPUST ku czci Chrystusa Dobrego Pasterza. Mszę św. odpustową o godz. 12.30  odprawi, słowo Boże wygłosi  i poprowadzi procesję Ks. Kanonik Grzegorz Gałkowski – Proboszcz parafii pw. NMP Wniebowziętej w Lwówku. Prosimy panów do baldachimu i poczty sztandarowe. Zapraszamy wszystkie Grupy Duszpasterskie i Drogich Parafian.

Także dzisiaj w naszej parafii Dzień  Modlitw o Powołania i Pomocy dla Seminarium Modlimy się o powołania i za powołanych a po Mszach przed kościołem klerycy zbiorą ofiary na potrzeby swojej uczelni !!!

Nabożeństwa Fatimskie rozpoczniemy w poniedziałek  13 maja o godz. 20.00. Trwają one od maja do października, zawsze w 13 dzień miesiąca. Dlatego nabożeństwo majowe w poniedziałek wyjątkowo o godz. 20.00 w połączeniu z nabożeństwem fatimskim. Serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli Matki Bożej !!!

W czwartek  spotkanie Szafarzy, Ministrantów starszych, Ministrantów lektorów spotkanie w Sali Domu parafialnego po wieczornej Mszy św.

W najbliższą sobotę 18 maja rozpoczęcie Nawiedzenia Matki Bożej w Kopii Obrazu Jasnogórskiego w Archidiecezji Poznańskiej. Hasło nawiedzenia : „ Z Maryją w nowe czasy „ Początek uroczystości – Msza św. o godz. 12.00 – plac przed kościołem Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny na Ratajach. Zapraszamy do udziału wszystkich Drogich Parafian, którym zdrowie i siły pozwalają. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

Za tydzień w niedzielę 19 maja uroczystość I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. Miejsca w kościele rezerwujemy dla rodziców, chrzestnych i osób starszych z rodziny, a na balkonie kościoła dla rodzeństwa, i innych gości.  Pozostałych parafian, także dzieci z godz. 11.00, prosimy o przyjście na inną Mszę św.

Do robienia zdjęć jest wyznaczony fotograf, stąd nie należy przeszkadzać dzieciom prywatnymi aparatami , komórkami i  kamerami.

W tym tygodniu będą  próby przed I Komunią św.: w poniedziałek i  wtorek  o godz. 18.45.

W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 odnowienie obietnic chrztu św., natomiast w sobotę o godz. 9.00 spowiedź dla dzieci.

Spowiedź dla rodziców, rodzeństwa, chrzestnych w  tym tygodniu codziennie  w godz. 7.00 – 8.00  i  od 17.00 do 18.00 

W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Alfred Kubiak z ul. Nowy Świat, śp. Pelagia Napierała z ul. Dąbrowskiego i śp. Andrzej Cybichowski z ul. Pięknej. Polećmy tych zmarłych Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie …