II NIEDZIELA WIELKANOCNA 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA - 28.04.2019 r.

 

Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy świętej uczczenie relikwii św. s. Faustyny. O godz. 15:00 Koronka i Litania do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy nie tylko czcicieli Bożego Miłosierdzia, ale wszystkich parafian.

 

Także dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zbiórka ofiar do skarbon na Caritas Diecezjalną. Natomiast dzieci przynoszą skarbonki wielkopostne, do których zbierały swoje oszczędności dla potrzebujących.

 

Nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy św. natomiast w soboty o godz. 20.30 na przemian przy kapliczce Matki Bożej na cmentarzu i przy figurze przed kościołem !!!

 

W piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele już w czwartek o godz. 18.00 i w piątek o godz. 7.30, 9.30 , 11.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30. Nabożeństwo majowe w czwartek i piątek o godz. 17.30 w kościele.

 

3 maja nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 15.00, w I piątek czyli w Uroczystość Królowej Polski pół godziny przed Mszami świętymi.

 

W sobotę Msza św. o godz.7.30, a następnie nabożeństwo I soboty .

 

W maju nie będzie odwiedzin chorych.

 

Nabożeństwo majowe w sobotę 5 maja o godz. 20.30 przy figurze obok kościoła.

 

Biuro parafialne w tym tygodniu nie czynne 1 i 3 maja.

 

Za tydzień Niedziela Biblijna rozpoczynająca TYDZIEŃ BIBLIJNY . Przed kościołem będzie można zabrać ciasteczko ze Słowem Bożym przygotowane przez redakcję Dobrej Nowiny. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na rozwój naszej gazety parafialnej.

 

W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Halina Czech z ul. Latwisa, śp. Urszula Karczmar z ul. Szpitalnej – pogrzeb w poniedziałek o godz. 11,00 na naszym cmentarzu,śp. Czesław Wnuk z ul. Polskiej – Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 12.00 w naszym kościele, a następnie pogrzeb na Junikowie, śp. Antonina Machowina z ul. Arcta – Msza św. pogrzebowa i pogrzeb na naszym cmentarzu w poniedziałek o godz. 13,00 i śp. Zofia Wołowicka z ul. Wiślanej – Msza św. pogrzebowa i pogrzeb na naszym cmentarzu we wtorek o godz. 10.15.Polećmy tych zmarłych Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie…