V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 07.04.2019 r.

 

Dzisiaj Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00
Gorzkie Żale
o godz. 17.15 – natomiast o godz. 18.00 wieczorna Msza św. bez kazania.

W najbliższy poniedziałek 8 kwietnia o godz. 18.00 Msza św., a następnie katecheza dla rodziców dzieci I KOMUNIJNYCH. Obecność obowiązkowa!

W czwartek o godz. 18.30 spotkanie Szafarzy, Ministrantów starszych, Ministrantów lektorów. Spotkanie będzie dotyczyło posługi w Triduum Paschalne. Serdecznie zapraszamy.

W najbliższy piątek o godz. 16.30 w Sali Domu Parafialnego spotkanie Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy!

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 dla dzieci, po wieczornej Mszy św. dla młodzieży i dorosłych.

W najbliższą sobotę 13 kwietnia o godz. 9.00 PIERWSZA SPOWIEDŹ DZIECI, KTÓRE 19 MAJA PRZYSTĄPIĄ DO I KOMUNII ŚW.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św., a o godz. 11.00 procesja z palmami do kościoła. Prosimy o przyniesienie palm. Dzieci przygotowują palmy w domu, przynoszą w Niedzielę Palmową na godz. 11.00 do kościoła – będzie konkurs na najpiękniejszą, własnoręcznie zrobioną przez siebie palmę.

Daninę diecezjalną składamy w kopertach do skarbon, do tych samych skarbon składamy ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego i na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących pomocy z naszej parafii.

Na zapleczu kościoła do nabycia są paschaliki w cenie 7 zł., jako nasza pomoc dla ubogich; są one znakiem Chrystusa zmartwychwstałego nawiedzającego nasze domy. Zapalimy je przy śniadaniu wielkanocnym, a potem możemy przynieść na cmentarz.

Już dziś informujemy, ze tradycyjna Droga Krzyżowa w naszej parafii w Wielki Piątek o godz. 4 rano będzie na Forcie VII . Bliższe informacje podamy w przyszłą niedzielę.

Misterium Męki Pańskiej w sobotę przed Niedzielą Palmową godz. 20.00 – Cytadela Poznańska.

W Triduum Paschalne i w tygodniu poświątecznym biuro parafialne będzie nieczynne!

W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Janusz Pajchrowski z Pl. Waryńskiego i śp. Kazimiera Gola z ul. Miodowej. Polećmy tych zmarłych Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie…