IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 31.03.2019 r.

 

We wszystkie niedziele Wielkiego Postu Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00
Gorzkie Żale o godz. 17.15 – natomiast o godz. 18.00 KRÓTKA BEZ KAZANIA WIECZORNA MSZA ŚW.

W najbliższe trzy dni / poniedziałek, wtorek i środa / w godz. od 9.30 do 11.30 w naszym kościele rekolekcje dla młodzieży IV LO i Technikum Energetycznego.

W poniedziałek o godz. 18.30 pierwsza katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy chcą ochrzcić dziecko w kwietniu. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i w piątek od 15.00 do 18.30, dla dzieci w piątek od godz. 16,00 i Komunia co pół godziny.

W I piątek o godz. 7.30 Msza św. z konferencją – zapraszamy szczególnie czcicieli Miłosierdzia Bożego naszej parafii.
W sobotę Msza św. o godz.7.30, a następnie nabożeństwo I soboty składające się z piętnastominutowego rozważania o jednej tajemnicy różańca i odmówienie jednej części różańca. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

Chorych comiesięcznych i kwartalnych Ks. Proboszcz i Ks. Marek odwiedzą w piątek 5 kwietnia, Ks.Waldemar w sobotę 6 kwietnia - będą to już odwiedziny związane ze świętami Wielkanocnymi.

Drogi Krzyżowe w piątek:
dla dzieci o 17.00. Zapraszamy z rodzicami.
dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św.

W najbliższą sobotę 6 kwietnia o godz. 16.30 w kościele św. Jerzego przy ul. Swoboda odbędzie się koncert pieśni pasyjnych. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierali ofiary harcerze i harcerki z Poznania zrzeszeni w Skautach Europy. Ofiary przeznaczą na dofinansowanie letniego obozu. Więcej na ich temat w dzisiejszym numerze naszej gazety Dobra Nowina.

Daninę diecezjalną składamy w kopertach do skarbon, do tych samych skarbon składamy ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego i na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących pomocy z naszej parafii.

Na zapleczu kościoła do nabycia są paschaliki, jako nasza pomoc dla ubogich; są one znakiem Chrystusa zmartwychwstałego nawiedzającego nasze domy.

Przypominamy: młodzież klas III Gimnazjum i Klas VIII Szkoły Podstawowej przyjmie sakrament bierzmowania 25 kwietnia o godz. 16.00 w naszym kościele. W związku z tym 2, 3 i 24 kwietnia spotkania liturgiczne o godz. 18.30 w kościele. Na spotkanie w najbliższy wtorek 2 kwietnia zapraszamy także rodziców tej młodzieży.