V NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA ZWYKŁA - 10.02.2019 r.

 

Dzisiaj zbiórka ministrantów i chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami po Mszy Świętej o godz. 11.00. Prosimy rodziców o mobilizację swoich synów i zaplanowanie z nimi służby raz w tygodniu w dzień powszedni.

Kandydatom do bierzmowania przypominamy o kolejnych katechezach według ustalonego harmonogramu. Młodzież klas III Gimnazjum i VIII Szkoły Podstawowej przygotowująca się do bierzmowania przyjmie ten sakrament 22 maja godz. 16.00 w naszym kościele.

Spotkanie redakcji Dobrej Nowiny w każdy wtorek o godz. 19.00. Zapraszamy chętnych do włączenia się w tworzenie gazetki parafialnej.

W środę spotkanie zespołu młodzieżowego o godzinie 19.00 w Sali Domu Parafialnego. Zapraszamy nowe osoby pragnące tworzyć nasz młodzieżowy zespół.

W czwartek spotkanie Szafarzy, Ministrantów starszych, Ministrantów lektorów spotkanie w Sali Domu parafialnego po wieczornej Mszy św.

W tym tygodniu Ks. Proboszcz będzie w biurze parafialnym nieobecny.

W imieniu organizatorów zapraszamy w najbliższą sobotę 16 lutego na uroczystości związane z setną rocznicą Rozejmu w Trewirze stanowiącego przełomowy moment Powstania Wielkopolskiego. Program uroczystości:
Godz. 11.00 – modlitwa i złożenie kwiatów pod pomnikiem Wdzięczności i na 
                        mogiłach powstańczych na cmentarzu Jeżyckim
Godz. 12.00 – Koncert pieśni patriotycznych w auli IV Liceum przy ul. Swojskiej
Godz. 18.00 – Msza św. w naszym kościele w intencji poległych powstańców

Wznawiamy bezpłatne korepetycje dla młodzieży z matematyki. Zapisy w zakrystii.

Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę do Częstochowy w dniach 27 i 28 kwietnia. Pragniemy zaprosić Maryję Królową Polski do nawiedzenia naszej parafii w kopii jej cudownego obrazu. Zapisy w zakrystii- koszt 120 zł. Przy zapisie wpłacamy 60 zł.

W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Krystyna Dybowska-Jasińska z ul. Pilickiej. Msza św, pogrzebowa w najbliższy wtorek o godz. 11.00 w naszym kościele, a następnie pogrzeb na naszym cmentarzu. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie…