III NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 27.01.2019 r.

 

Dzisiaj zbiórka ofiar do skarbon na nasze Diecezjalne RADIO EMAUS.

W najbliższy poniedziałek 28 stycznia o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych w Sali Domu Parafialnego. Serdecznie zapraszamy! Poświęcenie książeczek dzieciom I Komunijnym w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

W tym tygodniu przypada czwartek przed I piątkiem, I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od g. 15.00, natomiast spowiedź w I piątek od 15.00 do 18.30 /komunia dla dzieci od 16.00 co pół godziny do 17.30.

W I sobotę obchodzimy także święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o 7.15, i 10.00, natomiast o godz. 18.00 już Msza św. z niedzieli. Świecenie gromnic podczas Mszy św. o godz. 7.30 i 10.00 Prosimy o przyjście ze świecami.

Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy w tym dniu w szczególny sposób pamiętali w modlitwie o wszystkich osobach konsekrowanych. Wdzięczni za modlitwę, jaką podejmują siostry klauzurowe, czujemy obowiązek zapewnienia im podstawowych warunków życia. Wobec tego 2 lutego ofiary do skarbon przeznaczymy na potrzeby klasztorów klauzurowych.

W I piątek o godz. 7.30 Msza św. z konferencją – zapraszamy szczególnie czcicieli Miłosierdzia Bożego naszej parafii, natomiast w sobotę – na Mszę św. o godz. 7.30 zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca naszej parafii i chętnych do modlitwy na różańcu – co miesiąc w I sobotę  rozważania o Matce Najświętszej!!

Chorych pierwszopiątkowych w piątek odwiedzą Ks. Proboszcz i Ks. Marek, natomiast Ks. Waldemar w sobotę!!!

W dniach od 2 lutego godziny 12.00 do 9 lutego będzie XVI Poznańskie Różańcowe Jerycho w Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej w Poznaniu u Franciszkanów na Górze Przemysła. Jest to siedmiodobowa modlitwa wynagradzająco-błagalna przed Najświętszym Sakramentem.

W związku z wyjazdem Siostry kancelistki na rekolekcje biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko we wtorek i czwartek od godz. 17.00 do 18.00.

Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę do Częstochowy w dniach 27 i 28 kwietnia. Pragniemy zaprosić Maryję Królową Polski do nawiedzenia naszej parafii w kopii jej cudownego obrazu. Zapisy w zakrystii- koszt 120 zł. Przy zapisie wpłacamy 60 zł.

Zakończyliśmy kolędę w naszej parafii – dziękujemy za złożone ofiary, za otwarte domy i serca, za życzliwe słowo - pełne troski o dobro wspólnoty parafialnej!!!

Parafian z domów jednorodzinnych, których w tym roku nie odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską prosimy o zabranie ze stolika pod chórem tegorocznej książeczki kolędowej.

W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Józefa Kolańczyk z ul. Miłej i śp. Marian Bartkowiak z ul. Radosnej. Msza św. pogrzebowa za śp. Mariana w środę o godz. 11.00 w naszym kościele a następnie pogrzeb na naszym cmentarzu. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie …