I NIEDZIELA ADWENTU 2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu - 02.12.2018 r. 

 

Rozpoczęliśmy Adwent. Roraty  z udziałem dzieci we wtorki i czwartki o godz.18.00.
Dzieci w tym roku będą przynosiły na roraty serduszka z jednej strony imię i nazwisko, z drugiej strony dobry uczynek Z podpisanych serduszek będą losowane figurki. Na zapleczu kościoła są do nabycia lampiony na roraty dla dzieci.

 

W poniedziałek o godz. 18.30 katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci w grudniu.

 

We wtorek  4 grudnia Msza św. o godz. 18.00, a po niej katecheza dla rodziców dzieci I Komunijnych w Sali Domu Parafialnego. Serdecznie zapraszamy.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek i  I piątek miesiąca.  Spowiedź w czwartek i w piątek od 15.00 do 18.30, dla dzieci w piątek od godz. 16,00 i Komunia co pół godziny.

 

W I piątek o godz. 7.30 Msza św. z konferencją – zapraszamy szczególnie czcicieli Miłosierdzia Bożego naszej parafii.

 

Chorych comiesięcznych i kwartalnych Ks. Proboszcz i Ks. Marek odwiedzą w piątek 7 grudnia - będą to już odwiedziny związane ze świętami Bożego Narodzenia – można zgłosić w biurze czy zakrystii dodatkowych chorych – starszych

 

Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież na  roraty  w soboty Adwentu o godz. 6.00. Pierwsze 8 grudnia. Rozważania wygłosi ks. Wojciech Mueller – wikariusz parafii pw. Św. Jana Kantego i postulator procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Ks. Aleksandra Woźnego. Po Mszy będzie śniadanie.

 

W soboty Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.30 - zapraszamy na Roraty o godz. 6.00

 

W najbliższą sobotę 8 grudnia z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP będzie dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, a po niej czuwanie dla uproszenia miłosierdzia w Godzinie Łaski. Taca tego dnia przeznaczona na biedne kościoły w Polsce. W sobotę o godz. 18.00 procesja świata z kościoła św. Małgorzaty na Śródce na Ostrów Tumski

 

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dzieciom I Komunijnym.

 

W przyszłą niedzielę ofiary do skarbon na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

Adwentowe świece Caritas, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, rozprowadzamy w każdą niedzielę po Mszach świętych  na zapleczu kościoła i przed kościołem. Duże świece w cenie 13 zł, małe 6 zł.

 

Są wystawione skarbony z napisem „Spraw radość bliźniemu na Święta”. Ofiary przeznaczymy na paczki świąteczne dla dzieci i rodzin potrzebujących w naszej parafi.

 

Opłatki wigilijne są do nabycia w Kancelarii parafialnej po niedzielnych Mszach św. oraz w dni powszednie w godzinach przyjęć. – są poświęcone przez Ks. Proboszcza.

 

Od najbliższego poniedziałku Msze święte w dni powszednie będą w kaplicy z wyjątkiem I piątku i Rorat odprawianych we wtorki i czwartki  o godz. 18.00 z udziałem dzieci i w soboty o godz. 6.00 z udziałem dorosłych i młodzieży.

 

W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Mieczysława Mania z ul. Cienistej. Msza św. pogrzebowa w najbliższą środę o godz. 12.00 w naszym kościele a następnie pogrzeb na Junikowie. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie …