XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

32 NIEDZIELA ZWYKŁA - 11.11.2018 r.

 

Dzisiaj obchodzimy setną rocznicę odzyskania Niepodległości. Uroczystości patriotyczno- religijne  o godz. 12.00 na naszym cmentarzu przy pomniku Serca Pana Jezusa.

Także dzisiaj  wspomnienie św. Marcina. Zapraszamy - jak co roku emerytów, rencistów na rogale świętomarcińskie po Mszy św. o godz. 9.30. do Sali Domu Parafialnego.

W poniedziałek biuro parafialne nieczynne.

W najbliższy czwartek o godz. 18.30 w Sali Domu Parafialnego spotkanie lektorów czytających słowo Boże w dni powszednie na Mszach świętych. Zapraszamy także wszystkich chętnych do tej posługi.

Jeszcze w tym tygodniu modlimy się za zmarłych z wymienianek  w modlitwie wiernych podczas porannej  Mszy świętej i o godz.17.15 odmawiamy  różaniec.

W najbliższą sobotę 17 listopada po wieczornej Mszy św. zapraszamy na śpiewanie pieśni religijno-patriotycznych w setną rocznicę odzyskania niepodległości naszej ojczyzny.

Stowarzyszenie Opieki nad Zabytkowym Cmentarzu Jeżyckim informuje, że podczas przeprowadzonej kwesty na tutejszym cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych zebrano kwotę 8773 zł i 52 grosze. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca składka podczas Mszy świętych przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Serdeczne „ Bóg zapłać".

Także w przyszłą o godz. 15.00 w Sali Domu Parafialnego spotkanie popielgrzymkowe uczestników parafialnej pielgrzymki szlakiem dolnośląskich świątyń.

Również w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich ministrantów ze Szkoły Podstawowej na Mszę św, o godz, 11.00 i spotkanie po Mszy św. Rodziców prosimy o serdeczne zaproszenie swoich synów – bardzo liczymy na pomoc ze strony rodziców.

Każdego miesiąca odbywają się spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Grafik spotkań na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przy wejściu do kościoła. Wszelkich informacji udziela Ks. Waldemar.

Poznański Chór Polihymnia zaprasza na koncert z okazji 35 lecia istnienia zespołu. Koncert odbędzie się 17 listopada o godz. 17.00 w kościele na Winiarach.

W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin śp. Emilian Forycki z ul. Żarnowieckiej. Polećmy zmarłego Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie...