XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

30 NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.10.2018 r.

 

Nabożeństwa różańcowe do środy włącznie o godz. 17.30, po różańcu Msza św.

 

W czwartek  1 listopada  uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele:
w środę 31 października o godz. 18.00 i w czwartek o godz. 7.30 , 9.30 , 11.00  i  15.00 z kazaniem  w kościele, a następnie procesja na cmentarz z pięcioma stacjami. Popołudniowym uroczystościom przewodniczyć będzie parafia pw. Św. Jerzego. Uwaga! Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i wieczornej o 18.00. Dlatego jak najwięcej osób zapraszamy na główną Mszę św. o godz. 15.00.
Natomiast o godz. 20.00 na cmentarzu różaniec za zmarłych.

 

Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw żałobnych, które zostaną odprawione na wszystkich cmentarzach poznańskich w uroczystość Wszystkich Świętych tj. w czwartek, dnia 1 listopada 2018 roku o godz. 15.00.
Na rozległym cmentarzu miłostowskim będą miały miejsce dwa nabożeństwa: jedno w części od ul. Gnieźnieńskiej i drugie od ul. Warszawskiej.

 

W piątek 2 listopada Dzień Zaduszny - Msze św.  w naszym kościele o godz. 7.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Odpust zupełny za zmarłych można zyskać za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych od 1 do 8 listopada pod zwykłymi warunkami, czyli spowiedź w niedawnym czasie, Komunia św. w danym dniu i jakakolwiek modlitwa w intencjach Ojca św.

 

Przedstawiciele Stowarzyszenia Opieki nad Zabytkowym Cmentarzem Jeżyckim posiadające identyfikatory przeprowadzą  1 listopada  kwestę na rzecz Zabytkowego Cmentarza Jeżyckiego, tak jak to czyni się na innych zabytkowych cmentarzach. Dziękujemy za dotychczasową ofiarność na ten szlachetny cel.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od 15.00 do 18.30 dla młodzieży i dorosłych,  dla dzieci od 16.00 i komunia święta o godz.16.00, 16.30 i podczas popołudniowej Mszy św.   

W I piątek o godz. 7.30 Msza św. z konferencją – zapraszamy szczególnie czcicieli Miłosierdzia Bożego naszej parafii, w sobotę Wspólnotę Żywego Różańca.

 

Chorych comiesięcznych   odwiedzimy: Ks. Proboszcz i Ks. Marek w piątek,  Ks. Waldemar w sobotę.

 

Przy wejściu do kościoła można zabierać karteczki dla wypisania swoich zmarłych, których pragniemy polecić modlitwie Kościoła. Kartki te wraz z ofiarą wrzucamy do skarbon z napisem "wymienianki". Wymienianki będziemy czytać w modlitwie wiernych podczas porannej Mszy świętej; a od 2 listopada o 17.15 codziennie  różaniec  wraz z wymieniankami !!!

Prosimy czytelnie wypisywać imiona i nazwiska zmarłych: Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych śp. przykładowo Wojciecha, Stanisławę, Zofię …

 

W związku z uroczystościami Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego biuro parafialne będzie w tym tygodniu czynne tylko we wtorek.

 

W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Marta Sikorska z ul. Wiosennej. Msza św. pogrzebowa, a następnie pogrzeb na naszym cmentarzu w najbliższy poniedziałek o godz. 10.00. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie…