NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 27. 05. 2018 r.

1. W poniedziałek 28 maja o godz.18.45 w Sali Domu Parafialnego spotkanie dla wszystkich ministrantów młodszych i starszych. Obecność obowiązkowa. Serdecznie zapraszamy.
2. We wtorek spotkanie redakcji Dobra Nowina. Zapraszamy nowe osoby chętne do włączenia się tworzenie naszego tygodnika parafialnego. Spotkanie redakcji o godzinie 19.00 w Sali Domu Parafialnego.
3. W najbliższy czwartek 31 maja Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele już w środę o godz. 18.00 i w czwartek do południa jak w niedzielę, natomiast popołudniu:
O godz. 16.00 Msza św. w kościele, a następnie procesja z kościoła przez cmentarz do czterech ołtarzy ulicą Hożą, Miodową, Piękną, Nowina do kościoła. Zakończenie procesji w kościele. Nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 Prosimy udekorować domy naszej parafii, a szczególnie trasę procesji symbolami eucharystycznymi i flagami. Serdecznie prosimy panów o pomoc przy niesieniu baldachimu w Boże Ciało i oktawę. Zapisy już dzisiaj w zakrystii. Prosimy poczty sztandarowe, dzieci I Komunijne, dziewczynki do sypania kwiatków – prosimy parafian o przynoszenia kwiatków do sypania do zakrystii. Zapraszamy wszystkich parafian. W oktawie procesje po wieczornej Mszy św., w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
4. Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania wyruszy z kościoła Bożego Ciała, w czwartek 31 maja po Mszy św. o godz. 1000 odprawionej przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Stanisława Gądeckiego i Biskupów Pomocniczych wraz z Księżmi Neoprezbiterami i przejdzie ulicami: Krakowską, Garbarami, Wielką, Chwaliszewem na Ostrów Tumski. Przy ostatnim ołtarzu na Ostrowie Tumskim, Ksiądz Arcybiskup Metropolita wygłosi Słowo Boże i udzieli uroczystego błogosławieństwa oraz przedstawi nowo wyświęconych Księży. Na zakończenie uroczystości w Katedrze Poznańskiej zostanie odprawiona Msza św.
5. Nabożeństwo majowe w środę o g. 17.30, czerwcowe od piątku w Oktawie Bożego Ciała w ramach procesji.
6. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. W I piątek i I sobotę Msze święte o godz. 7.15 z konferencją. Spowiedź w I piątek od 15.00. Komunia święta dla dzieci w I piątek miesiąca co pół godziny o 16.00, do 17.30 co pół godziny.
7. Chorych miesięcznych i kwartalnych odwiedzimy w piątek 1 czerwca – Ks. Proboszcz i Ks. Kapelani natomiast Ks. Dominik w sobotę 2 czerwca.
8. 9 czerwca w sobotę organizujemy rodzinny spływ kajakowy rzeką Wełną. Z miejscowości Wełna do Obornik. Szczegóły i zgłoszenia u ks. Dominika. Koszt spływu za jedną osobę 30 zł.