V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU -18. 03. 2018 r.

1. Rozpoczęliśmy PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Niech te dni staną się czasem modlitwy, słuchania głosu Chrystusa i spotkania z Nim w sakramencie pojednania i eucharystii. Nauki rekolekcyjne będą na Mszach św. o godz. 10.00 i 18.00. Od poniedziałku do środy Msza św. o 7.15, nie będzie natomiast Mszy o godz. 8.00. Spowiedź św. w ramach rekolekcji pół godziny przed Mszą św. Koronkę w te dni odmawiamy o godz. 9.45.

2. Dzisiaj Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00 Gorzkie Żale o godz. 17.15 – natomiast o godz. 18.00 wieczorna Msza św. z nauką rekolekcyjną.

3. W poniedziałek spotkanie ministrantów i lektorów. Rozpoczynamy Mszą świętą o godzinie 18.00 potem spotkanie w Sali Domu Parafialnego.

4. W środę o godzinie 18.45 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum

5. Chorych miesięcznych i kwartalnych odwiedzimy: Księża Kapelani i Ks. Proboszcz w piątek 23 marca i Ks. Dominik w sobotę 24 marca. Będą to odwiedziny związane ze świętami Wielkanocnymi – można zgłosić w biurze czy zakrystii dodatkowych chorych – starszych. Nie będzie odwiedzin w I piątek kwietnia.

6. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 dla dzieci, po wieczornej Mszy św. dla młodzieży i dorosłych.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św., a o godz. 11.00 procesja z palmami do kościoła. Prosimy o przyniesienie palm. Dzieci przygotowują palmy w domu, przynoszą w Niedzielę Palmową na godz. 11.00 do kościoła – będzie konkurs na największą palmę.

8. Daninę diecezjalną składamy w kopertach do skarbon, do tych samych skarbon składamy ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego i na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących pomocy z naszej parafii.

9. Na zapleczu kościoła do nabycia są paschaliki w cenie 7 zł., jako nasza pomoc dla ubogich; są one znakiem Chrystusa zmartwychwstałego nawiedzającego nasze domy. Zapalimy je przy śniadaniu wielkanocnym, a potem możemy przynieść na cmentarz.

10. Już dziś informujemy, ze tradycyjna Droga Krzyżowa w naszej parafii w Wielki Piątek o godz. 4 rano będzie  na Forcie VII. Bliższe informacje podamy w przyszłą niedzielę.

11. Misterium Męki Pańskiej w sobotę przed Niedzielą Palmową godz. 20.00 – Cytadela Poznańska.

12. Sakrament bierzmowania młodzież naszej parafii z klas III Gimnazjum przyjmie 16 maja o godz. 18.00 w kościele św. Jerzego przy ulicy Swoboda.