IV NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28. 01. 2018 r

1. W najbliższy poniedziałek 29 stycznia o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych w Sali Domu Parafialnego. Będą do odebrania szaty liturgiczne dla dzieci i książeczki do nabożeństwa. Serdecznie zapraszamy! Poświęcenie książeczek dzieciom I Komunijnym w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od g. 15.00, natomiast spowiedź w I piątek od 15.00 do 18.30 komunia dla dzieci od 16.00 co pół godziny do 17.30.

3. W I piątek obchodzimy także święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o 7.15, 10.00 i 18.00. Świecenie gromnic podczas każdej Mszy św. Prosimy o przyjście ze świecami. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy w tym dniu w szczególny sposób pamiętali w modlitwie o wszystkich osobach konsekrowanych. Wdzięczni za modlitwę, jaką podejmują siostry klauzurowe, czujemy obowiązek zapewnienia im podstawowych warunków życia. Wobec tego 2 lutego ofiary do skarbon przeznaczymy na potrzeby klasztorów klauzurowych. Tego dnia biuro parafialne będzie nieczynne.

4. W I piątek o godz. 7.15 Msza św. z konferencją – zapraszamy szczególnie czcicieli Miłosierdzia Bożego naszej parafii, natomiast w sobotę – na Mszę św. o godz. 7.15 zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca naszej parafii i chętnych do modlitwy na różańcu – co miesiąc w I sobotę rozważania o Matce Najświętszej.

5. Chorych pierwszopiątkowych w piątek odwiedzi Ks. Proboszcz i Księża Kapelani, natomiast Ks. Dominik w sobotę.

6. W dniach od 2 lutego godziny 12.00 do 9 lutego będzie XV Poznańskie Różańcowe Jerycho w Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej w Poznaniu u Franciszkanów na Górze Przemysła. Jest to siedmiodobowa modlitwa wynagradzająco-błagalna przed Najświętszym Sakramentem. Wspólnota Żywego Różańca naszej parafii proszona jest o poprowadzenie modlitw w środę 7 lutego od godz. 8.00 do 9.00. Serdecznie zapraszamy. Informacje na temat Jerycha –ulotki na stoliku pod chórem.

7. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu dnia 30 kwietnia z racji ogłoszonego tam Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. Zapisy w zakrystii, koszt 50 zł, natomiast w dniach od 23 do 30 czerwca wakacyjną pielgrzymkę dla dzieci szkoły podstawowej. W programie Bardo Śląskie, Wambierzyce, Kłodzko, Duszniki, Błędne Skały. Każdy dzień rozpoczynamy i kończymy modlitwą i uczestniczymy we Mszy św. Informacje i zapisy u S. Barbary w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Koszt 930 zł za 8 dni. Przy zapisie wpłacamy 200 zł.