IV NIEDZIELA ADWENTU 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 Niedziela Adwentu – 24. 12. 2017 r.

1. Jeszcze dziś po Mszach św. można nabywać opłatki i świece Caritas. Polecamy szczególnie świece, kupując pomagamy dzieciom z biednych rodzin – świece po wieczerzy wigilijnej, w święta możemy zapalić na grobach naszych bliskich

2. Dzisiaj, czyli w IV Niedzielę Adwentu jednocześnie w Wigilię nie będzie Mszy św. wieczornej. Wszyscy parafianie zasiądą, bowiem przy stole wigilijnym. Niech to będą godziny radości, śpiewu kolęd, dzielenia się wzajemną życzliwością i przebaczeniem.

Nie spowiadamy dzisiaj popołudniu, ani w I i II święto Bożego Narodzenia. W Wigilię adoracja w kaplicy do godz. 15.00.

3. Pasterka o godz. 24.00 koncelebrowana przez kapłanów naszej parafii.

4. W I Święto Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego.

5. W II święto Msze jak w niedziele. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny w Poznaniu.

6. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.

7. Informujemy, że Msza św. w naszym kościele na zakończenie roku będzie w przyszłą niedzielę, czyli w Sylwestra o godz. 17.00, NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 18.00

8. Odwiedziny duszpasterskie zwane „kolędą” rozpoczniemy 28 grudnia. W związku z nieobecnością diakona i obowiązkami duszpasterskimi kapłanów w szpitalach i parafii w tym roku odwiedzimy z wizytą duszpasterską tylko mieszkańców domów jednorodzinnych. Wyjątkiem będą bloki przy ulicy Nałkowskiej i Meissnera, gdzie pragniemy odwiedzić nowych parafian i poświęcić im mieszkania. W przyszłym roku odwiedzimy parafian mieszkających w blokach. Początek kolędy w soboty i niedziele o godz. 15.00, w pozostałe dni o 16.00. Nie będzie zawiadomień o kolędzie /otrzymujemy informację, że młodzi ludzie chodzą po domach i pytają czy rodzina przyjmuje kolędę – nie jest to nikt z ramienia parafii – prosimy być ostrożnym/ Plan kolędy będzie podany w niedzielnych ogłoszeniach, wywieszony w gablocie, wydrukowany w „Dobrej Nowinie” i na stronie internetowej naszej parafii.

9. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Urszula Wójcicka z ul. Radosnej. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie …