27 NIEDZIELA ZWYKŁA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 NIEDZIELA ZWYKŁA - 8. 10. 2017 r.

1. Dzisiaj Dzień Papieski – zbiórka ofiar do skarbon przeznaczona jest na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla uzdolnionych uczniów z ubogich środowisk.

2. Jutro w poniedziałek i we wtorek nawiedzenie obrazu św. Józefa w naszej parafii. Podajemy program:

Poniedziałek 9 Października

17.45 Ceremonia przywitania obrazu św. Józefa.

18.00 Po ceremonii przywitania Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i aktem zawierzenia rodzin św. Józefowi.

19.00 Czuwanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania Klasy VII II i III Gimnazjum przy obrazie św. Józefa

20.00 Czuwanie młodzieży skupionej przy redakcji parafialnej gazety i Scholii młodzieżowej zakończone Apelem Jasnogórskim.

Wtorek 10 października

10.00 Msza św. z udziałem osób chorych, samotnych i w podeszłym wieku z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i aktem zawierzenia ich św. Józefowi.

15.00 Koronka do miłosierdzia przy obrazie św. Józefa – za rodziny chrześcijańskie o ich jedność, miłość i świętość.

16.00 Spotkanie dzieci ze św. Józefem.

16.30 Msza św. na zakończenie nawiedzenia z aktem zawierzenia parafii św. Józefowi.

17.30 Ceremonia pożegnania obrazu św. Józefa.

POZOSTAŁY CZAS NA INDYWIDUALNE CZUWANIE PRZY OBRAZIE ŚW. JÓZEFA


3. W czwartek, 12 października br., w Rocznicę Poświęcenia Katedry Poznańskiej odbędą się w Bazylice Archikatedralnej dwa uroczyste nabożeństwa:

- o godz. 1130, z okazji Światowego Dnia Seniora Msza św., której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, na którą zapraszamy szczególnie wszystkich seniorów, emerytów i starszych wiekiem. Przed Mszą św. o godz. 1100 krótki koncert religijny.

- o godz. 1800 Nieszpory, na które zapraszamy kapłanów, siostry zakonne i wiernych m. Poznania. Nieszporom przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak.

4. W piątek o godz. 20.15 w naszym kościele ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy. Nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.

5. Także w piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

6. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.30, po różańcu wieczorna Msza św.

7. W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne w parafii, a do skarbon na poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Meksyku.

8. Także w przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 czuwanie papieskie połączone z różańcem.