XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 NIEDZIELA ZWYKŁA - 24. 09. 2017 r.

1. Dzisiaj ostatni raz po wszystkich Mszach św. w biurze parafialnym będziemy zapisywać dzieci klas III z naszej parafii na przygotowanie do I Komunii – prosimy rodziców, aby to uczynili. Spotkanie tych rodziców jutro w poniedziałek o godz. 18.30 w Sali Domu Parafialnego. Obecność obowiązkowa.

2. W poniedziałek zbiórka dla wszystkich ministrantów młodszych i starszych. Rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 18.00. Bezpośrednio po Mszy św. spotkanie w Sali Domu Parafialnego. Zapraszamy również nowych kandydatów do służby przy Ołtarzu.

3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie redakcji gazety Dobra Nowina Zapraszamy nowe osoby do tworzenia parafialnej gazety.

4. We wtorek także o godz. 19.00 spotkanie młodzieżowego zespołu muzycznego w Sali domu parafialnego. Zapraszamy młode chętne osoby pragnące śpiewać i grać na chwałę Panu.

5. Wszystkie dzieci śpiewające i grające zapraszamy do chórku dziecięcego Owieczki Pana. Próby śpiewu odbywają się w każdą niedzielę w sali przy kościele o godzinie 10.00 i śpiewamy na Mszy św. o godzinie 11.00.

6. W soboty o godzinie 10.00 ma swoje spotkania wspólnota Małego Apostoła, na które bardzo serdecznie zapraszamy dzieci z klas 1-6 w salkach przy kościele. Prowadzi S. Barbara.

7. W najbliższą sobotę 30 września Technikum Energetyczne przy ul. Dąbrowskiego na terenie naszej parafii obchodzić będzie Uroczystość 80 – lecia Szkoły. Msza św. z tej okazji o godz. 9.00 w Katedrze, o godz. 10.15. oficjalna część obchodów na Politechnice Poznańskiej, natomiast prezentacja Szkoły i przygotowanych atrakcji w siedzibie Technikum.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. O godz. 17.00 dla dzieci /od poniedziałku do piątku/ i codziennie dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30. Rozważania poprowadzą /w poniedziałek – Żywy Różaniec, we wtorek – Caritas Parafialna, w środę – Szafarze i Służba Ołtarza, w czwartek – Akcja Katolicka, w piątek – Czciciele Miłosierdzia Bożego, w sobotę i niedzielę – Kapłani i S. Pallotynki, po różańcu Msza św.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza św. imieninowa w intencji S. Teresy pracującej w biurze naszej parafii, natomiast o godzinie 11.00 poświęcenie różańcy dzieciom I Komunijnym.

10. Instytut Duchowości Carmelitanum działający przy klasztorze karmelitów bosych w Poznaniu zaprasza osoby pragnące pogłębić swoją formację duchową i teologiczną na 3-letnie studium duchowości. Zajęcia rozpoczynają się 5 października i będą się odbywać w każdy czwartek od 17.00 do 20.10. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.carmelitanum.pl, plakacie w gablocie przed kościołem.

Parafia pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017