XII NIEDZIELA ZWYKŁA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06. 2017 r.

1. Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Patronów Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu celebrowana będzie w dniach 28 i 29 czerwca br. W Wigilię uroczystości odpustowej, 28 czerwca o godz. 1900, zostaną odprawione Pierwsze Nieszpory. W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w dniu 29 czerwca suma odpustowa w Katedrze będzie odprawiona o godz. 10:00. Zapraszamy serdecznie wszystkich na uroczystości do świątyni, która nazywana jest tradycyjnie „Matką Kościołów diecezji”.
2. W tym tygodniu I SOBOTA MIESIĄCA. Spowiedź rano przed Mszą św. Poranna Msza św. w intencji Ks. Proboszcza z okazji imienin zamówiona przez Grupy duszpasterskie i Wspólnotę parafii.
3. Na początku lipca wyrusza Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w salkach par. Św. Marcina . Zachęcamy do udziału Bliższe informacje w gablocie.
4. W gablocie  programy Odpustów w Borku i Wieleniu.
5. W lipcu i sierpniu  będzie  katecheza przed chrztem przy zgłoszeniu w biurze parafialnym.
6. Podajemy zmiany w pracy parafialnej na okres wakacji (obowiązują od 26 czerwca do 31 sierpnia włącznie)
W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 , w niedzielę nie będzie Mszy św. o 12.30
Biuro parafialne czynne w  środy  9.00-11.00 i we wtorki i czwartki w godz. 17.00-18.00.
Okazja do spowiedzi 30 minut przed każdą Mszą św. Nieczynna będzie biblioteka.
W lipcu nieobecni w parafii: Ks. Kanonik, Ks. Marek Celka, od 1 do 15 Ks. Proboszcz i od 16 do 31 Ks. Dominik, w sierpniu: Ks. Marek Marcinkowski, Ks. Proboszcz od 1 do 15 i Ks. Dominik od 16 do 31.
7. Ks. Proboszcz od 29 czerwca do 15 lipca będzie nieobecny w biurze parafialnym.
8. W lipcu rozpoczniemy kolejne remonty w parafii – tym razem wymiana okien na probostwie i na zapleczu kościoła od piwnic po I piętro w ilości 62 sztuk.
9. W lipcu sklepik na zapleczu kościoła będzie nieczynny.
10. Nasza parafia organizuje w dniach 15 do 17 września 3 dniową pielgrzymkę w Góry Świętokrzyskie. Zwiedzimy Święty Krzyż – Opactwo Benedyktynów z relikwiarzem św. Krzyża, Oblęgorek z muzeum Henryka Sienkiewicza, św. Katarzynę z zespołem klasztornym Bernardynów, Bodzentyn z ruinami zamku, Kielce z rezerwatem przyrody na Kadzielni i Katedrą, jaskinię „Raj”
Koszt 550 zł. Zapisy w zakrystii z wpłatą 200 zł.
11. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Krystyna Patelka z ul. Szamotulskiej i śp. Elżbieta Burewicz z ul. Szpitalnej. Polećmy je Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie.

Parafia pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017