NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 11. 06. 2017 r.

 

1. Dzisiaj zbiórka ofiar do skarbon na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla ministrantów starszych i młodszych.

Także w poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla wszystkich pielgrzymów z naszej parafii udających się do Fatimy.

3. We wtorek 13 czerwca w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Owińskach odbędą się Archidiecezjalne uroczystości 100-lecia Objawień Fatimskich. Msza św. o godz. 12.00, natomiast tego dnia o godz. 20.15 w naszym kościele kolejne nabożeństwo fatimskie.

4. W środę nie ma spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas drugich odbędzie się ono w poniedziałek 19.06 po wieczornej Mszy św. Na to spotkanie przynosimy indeksy.

5. W środę 14 czerwca w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość Sekundycji ks. Marcina Płóciennika Msza święta o godz. 18.00 połączona z prymicyjnym błogosławieństwem. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.

6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele już w środę o godz. 18.00, w czwartek do południa jak w niedzielę, natomiast popołudniu: o godz. 16.00 Msza św. polowa na końcu ul. Engestroma przy parku, a następnie procesja do czterech ołtarzy ulicą Engestroma, Szamotulska, Paszty, Nowy Świat, Szpitalna, Nowina do kościoła.

Ołtarze:       I – Przy Domu Sióstr Serafitek

                   II – na ulicy Engestroma przy blokach 16 i 18

III – Pl. Waryńskiego przy bloku 5

IV – na ulicy Nowina przy pomniku Serca Jezusowego

Zakończenie procesji w kościele. Nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy udekorować domy naszej parafii, a szczególnie trasę procesji symbolami eucharystycznymi i flagami. Serdecznie prosimy panów o pomoc przy niesieniu baldachimu w Boże Ciało i oktawę. Zapisy już dzisiaj w zakrystii. Prosimy poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków – próba jutro w poniedziałek o godz. 17.00 przy kościele, dzieci I Komunijne. Zapraszamy wszystkich parafian. W oktawie procesje po wieczornej Mszy św., w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.

7. Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania wyruszy z kościoła Bożego Ciała, w czwartek 15 czerwca po Mszy św. o godz. 10.00 odprawionej przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Stanisława Gądeckiego i Biskupów Pomocniczych wraz z Księżmi Neoprezbiterami i przejdzie ulicami: Krakowską, Garbarami, Wielką, Chwaliszewem na Ostrów Tumski. Przy ostatnim ołtarzu na Ostrowie Tumskim, Ksiądz Arcybiskup Metropolita wygłosi Słowo Boże i udzieli uroczystego błogosławieństwa oraz przedstawi nowo wyświęconych Księży. Na zakończenie uroczystości w Katedrze Poznańskiej zostanie odprawiona Msza św.

8. Nabożeństwa czerwcowe w środę o g. 17.30, w sobotę i niedzielę Oktawy w ramach procesji.

9. Zbliża się dzień tradycyjnej Archidiecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn i Młodzieży Męskiej do Sanktuarium Matki Bożej w Tulcach, która odbędzie się w niedzielę, dnia 18 czerwca 2017 roku. Msza św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.

10. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie śp. Jolenta Bartoszewska z ul. Pięknej i śp. Elżbieta Soja z ul. Meissnera. Polećmy zmarłe Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie

 

Parafia pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017