ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW. – 4.06. 2017 r.

1. Dzisiaj – Uroczystość Zesłania Ducha Św. i koniec Okresu Wielkanocnego.

2. W poniedziałek o godz. 18.45 katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy chcą ochrzcić dziecko w czerwcu w Sali Domu Parafialnego.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek - święto NMP MATKI  KOŚCIOŁA.

- w czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

- w sobotę – bł. Bogumiła – patrona naszej Archidiecezji

4. Ks. Proboszcz będzie nieobecny w biurze parafialnym w czwartek.

5. Nabożeństwa czerwcowe w soboty i niedziele o godz. 17.30 w pozostałe dni tygodnia po wieczornej Mszy św.

6. Dyrektor, Grono pedagogiczne, Rodzice i Uczniowie Szk. Podst. Nr. 70 zapraszają w piątek 9 czerwca na godz. 14.00 na Festyn Szkolny.

7. W piątek po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym spotkanie Akcji Katolickiej w Sali Domu Parafialnego.

8. Salezjanie i Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu zapraszają na otwarcie wystawy pod tytułem „WIERNI DO KOŃCA 1942 – 2017„. Wystawa poświęcona Błogosławionej Piątce Poznańskiej. Otwarcie wystawy w piątek 9 czerwca o godz. 16.30 na Forcie VII. Serdecznie zapraszamy.

9. W sobotę 10 czerwca o godz. 7.00 wyjazd parafialnej pielgrzymki do Częstochowy. Powrót w niedzielę około godziny 20.00. Posiłki we własnym zakresie. Nocleg w Dolinie Miłosierdzia u Księży Pallotynów w Częstochowie. W drodze powrotnej sanktuarium Matki Bożej w Gidlach.

10. W przyszłą Niedzielę Uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY.

11. W przyszłą niedzielę odbędzie się w Poznaniu Marsz dla Życia. Rozpocznie się festynem rodzinnym na Placu Wolności o godz. 14.30, natomiast o godz. 15.45 wyruszy w kierunku Katedry, gdzie o godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza św. Serdecznie zapraszamy.

12. W poniedziałek 12 czerwca po wieczornej Mszy św. spotkanie dla wszystkich pielgrzymów z naszej parafii udających się do Fatimy.

13. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek 15 czerwca. Msze św. w naszym kościele dopołudnia jak w niedzielę, natomiast popołudniu: o godz. 16.00 Msza św. polowa na końcu ul. Engestroma przy parku , a następnie procesja do czterech ołtarzy ulicą Engestroma, Szamutulska, Paszty, Nowy Świat, Szpitalna, Nowina do kościoła. Nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy udekorować domy naszej parafii, a szczególnie trasę procesji symbolami eucharystycznymi i flagami. Serdecznie prosimy panów o pomoc przy niesieniu baldachimu w Boże Ciało i oktawę. Zapisy już dzisiaj w zakrystii. Więcej informacji w przyszłą niedzielę.

Parafia pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017