VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 21. 05. 2017 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. Miejsca w kościele rezerwujemy dla rodziców, chrzestnych i osób starszych z rodziny, a na balkonie kościoła dla rodzeństwa, i innych gości. Pozostałych parafian, także dzieci z godz. 11.00, prosimy o przyjście na inną Mszę św. Przez tzw. Biały Tydzień dzieci wraz z rodzicami będą uczestniczyły w Mszy św. o godz. 18.00 i majowym nabożeństwie. Na zakończenie Tygodnia Białego w sobotę 27 maja pielgrzymka dzieci do Lichenia. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu.
2. Nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy św. natomiast w soboty o godz. 20.30 na przemian przy kapliczce Matki Bożej na cmentarzu i przy figurze przed kościołem/w sobotę 27 maja przy kościele/
3. W poniedziałek od godz. 17.00 do 18.30 spowiedź dla młodzieży, która we wtorek o godz. 18.00 w kościele św. Jerzego otrzyma sakrament bierzmowania. Spowiedź także dla  rodziców i świadków bierzmowania.
4. W czwartek 25 maja w katedrze poznańskiej o godz. 16.00 ks. Arcybiskup udzieli święceń kapłańskich 13 diakonom w tym diakonowi Marcinowi Płóciennikowi, który odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Zachęcamy do udziału w święceniach i do wspólnej modlitwy za mających przyjąć święcenia. Ks. Marcin uroczystą Mszę świętą w naszym kościele odprawi 14 czerwca w środę przed Bożym Ciałem o godz. 18.00.
5. W związku ze wspomnianymi uroczystościami biuro parafialne w czwartek 25 maja będzie NIECZYNNE, natomiast w poniedziałek 22 maja będzie czynne godzinę od 9.00 do 10.00
6. W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.
7. W przyszłą niedzielę w związku z wyjazdami księży na uroczystości jubileuszy kapłańskich i prymicje nie będzie możliwości skorzystania ze spowiedzi.
8. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Jadwiga Kubiak z ul. Engestroma. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie…

Parafia pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017