IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 2017

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 7. 05. 2017 r.

ODPUST KU CZCI CHRYSTUSA DOBREGO PASTERZA

1. W dzisiejszą niedzielę 7 maja przypada w naszej parafii ODPUST ku czci Chrystusa Dobrego Pasterza. Mszę św. odpustową o godz. 12.30 odprawi, słowo Boże wygłosi i poprowadzi procesję Ks. Kanonik Sebastian Kujawa – Proboszcz parafii pw. Objawienia Pańskiego w Poznaniu. Prosimy panów do baldachimu i poczty sztandarowe.
2. Także dzisiaj w naszej parafii Dzień Modlitw o Powołania i Pomocy dla Seminarium Modlimy się o powołania i za powołanych a po Mszach przed kościołem klerycy zbiorą ofiary na potrzeby swojej uczelni.
3. Nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy św. natomiast w soboty o godz. 20.30  na przemian przy kapliczce Matki Bożej na cmentarzu i przy figurze przed kościołem.
4. Wyjątkowo jutro w poniedziałek 8 maja o godz.18.45 w Sali Domu Parafialnego spotkanie dla rodziców i chrzestnych, którzy chcą dziecko ochrzcić w maju. Serdecznie zapraszamy.
5. W piątek po nabożeństwie majowym spotkanie Akcji Katolickiej w Sali Domu Parafialnego.
6. Wyjątkowo młodzież klas I Gimnazjum przygotowująca się do bierzmowania ma swoje spotkanie w sobotę 13 maja o godz. 19.15 w kościele.
7. Nabożeństwo majowe w sobotę 13 maja o godz. 19.45 w kościele w łączności z Oratorium o Matce Bożej i nabożeństwem fatimskim w 100 rocznicę objawień. Serdecznie zapraszamy.
8. Uroczystość I Komunii w naszej parafii będzie w niedzielę 21 maja – próby dla dzieci w tym tygodniu w poniedziałek i czwartek o godz. 18.45, natomiast ostatnia katecheza dla rodziców tych dzieci we wtorek 9 maja o godz. 18.00.
Rocznica I Komunii w niedzielę 14 maja O GODZ.11.00 – PRÓBA DLA TYCH DZIECI W PIĄTEK 12 MAJA O 16.30, a następnie możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
9. Sakrament bierzmowania młodzież naszej parafii z klas III Gimnazjum przyjmie 23 maja o godz. 18.00 w kościele św. Jerzego przy ulicy Swoboda. Próby dla tej młodzieży 11,15,16 i 22 maja o godz. 19.30 w kościele pw. św. Jerzego.
10. Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Częstochowy 10 i 11 czerwca. Koszt 120 zł. Posiłki we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii razem z kosztami.
11. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Genowefa Skitek z ul. Dąbrowskiego. Msza św. pogrzebowa i pogrzeb w najbliższy wtorek o godz. 11.00. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie

Parafia pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017