III NIEDZIELA ZWYKŁA 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 26.01.2020 r.

 

Dzisiaj zbiórka ofiar do skarbon na nasze Diecezjalne RADIO  EMAUS.

Parafialny Tygodnik Dobra Nowina obchodzi dziś jubileusz wydania tysięcznego numeru. Z tej okazji przed kościołem po każdej Mszy św. u redaktorów można nabyć długopis z logo „Dobra Nowina” w cenie 3 zł.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca . O godz. 7.30 Msza św., a następnie nabożeństwo pierwszo sobotnie.

Biuro parafialne czynne w tym tygodniu według ustalonych dni i godzin. Ks. Proboszcz obecny w biurze we wtorek i czwartek od godz. 17.00 do 18.00.

Chorych comiesięcznych odwiedzimy - Ks. Proboszcz i Ks. Marek w piątek 7 lutego , natomiast Ks. Ryszard wyjątkowo w sobotę 8 lutego.

W dniach od 2 lutego godziny 12.30 do 9 lutego będzie XVII Poznańskie Różańcowe Jerycho w Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej w Poznaniu u Franciszkanów na Górze Przemysła. Jest to siedmiodobowa modlitwa wynagradzająco-błagalna przed Najświętszym Sakramentem.

W przyszłą niedzielę  obchodzimy  święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Świecenie gromnic podczas  każdej Mszy św. Prosimy o przyjście ze świecami.

Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy w tym dniu w szczególny sposób pamiętali w modlitwie o wszystkich osobach konsekrowanych. Wdzięczni za modlitwę, jaką podejmują siostry klauzurowe, czujemy obowiązek zapewnienia im podstawowych warunków życia. Wobec tego 2 lutego ofiary do skarbon przeznaczymy na potrzeby klasztorów klauzurowych.

Zakończyliśmy  kolędę w naszej parafii – dziękujemy za złożone ofiary, za otwarte domy i serca, za życzliwe słowo - pełne troski o dobro wspólnoty parafialnej!!!

Parafian z bloków, których w tym roku nie odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską prosimy o zabranie ze stolika pod chórem tegorocznej książeczki kolędowej.