XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

31 NIEDZIELA ZWYKŁA - 30. 10. 2016 r.

1. W  poniedziałek o godz. 17.30 ostatnie nabożeństwo różańcowe dla młodzieży i dorosłych. Dzieci zakończyły w miniony piątek.

2. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele w poniedziałek o godz. 18.00 i we wtorek o godz. 7.30, 9.30  11.00  i  15.00 z kazaniem  w kościele, a następnie procesja na cmentarz z pięcioma stacjami. Popołudniowym uroczystościom przewodniczyć będzie nasza parafia. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i wieczornej o 18.00. Dlatego jak najwięcej osób zapraszamy na główną Mszę św. o godz. 15.00. Natomiast o godz. 20.00 na cmentarzu odmówimy różaniec za zmarłych.

3. Przedstawiciele Stowarzyszenia Opieki nad Zabytkowym Cmentarzem Jeżyckim posiadające identyfikatory przeprowadzą 1listopada kwestę na rzecz Zabytkowego Cmentarza Jeżyckiego, tak jak to czyni się na innych zabytkowych cmentarzach. Dziękujemy za dotychczasową ofiarność na ten szlachetny cel.

4. Nabożeństwa za zmarłych na innych cmentarzach poznańskich o godz. 15.00 Na rozległym cmentarzu miłostowskim będą miały miejsce dwa nabożeństwa: jedno w części od ul. Gnieźnieńskiej i drugie od ul. Warszawskiej.

5. W środę 2 listopada Dzień Zaduszny - Msze św. w naszym kościele o godz. 7.15, 10.00, 16.30 i 18.00.

6. Odpust zupełny za zmarłych można zyskać za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych od 1 do 8 listopada pod zwykłymi warunkami, czyli spowiedź w niedawnym czasie, Komunia św. w danym dniu i jakakolwiek modlitwa w intencjach Ojca św.

7. Do przyszłej niedzieli można składać wymienianki. Za tych zmarłych będziemy modlić się w modlitwie wiernych podczas Mszy świętych i o godz. 17.15 od 2 listopada odmawiamy codziennie różaniec wraz z wymieniankami.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Czwartek - dzień poświęcony w naszej parafii modlitwie w intencji powołań do służby w Kościele . Spowiedź w czwartek  od g. 15.00, natomiast spowiedź w I piątek od 15.00 do 18.30 / dla dzieci od 16.00 i o godz. 16.30, 17.00 i 17.30  udzielamy Komunii świętej.

9. W I piątek o godz. 7.15 Msza św. z konferencją – zapraszamy szczególnie czcicieli Miłosierdzia Bożego naszej parafii, natomiast w I sobotę Wspólnotę Żywego Różańca.

10. Chorych pierwszopiątkowych odwiedzimy w tym tygodniu – Ks. Proboszcz i Księża Kapelani w piątek 4 listopada, natomiast Ks. Dominik w sobotę 5 listopada.

11. Podobnie jak w latach ubiegłych, w niedzielę 6 listopada 2016 roku, obchodzony będzie Dzień Modlitw o Kanonizację Błogosławionych i Beatyfikację Sług Bożych z Archidiecezji Poznańskiej. W oczekiwaniu na chwałę ołtarzy tych Osób, które żyły i realizowały świętość na wielkopolskiej ziemi, w niedzielę, 6 listopada br. o godzinie 10.00, w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego.

12. Także w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy VIII Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym – tym razem Ocalmy Chrześcijan w Iraku. Będzie można złożyć ofiarę do skarbon na pomoc Kościołowi w Iraku. Również w przyszłą niedzielę czyli 6 listopada o godz. 15.00 w Sali Domu Parafialnego spotkanie popielgrzymkowe dla uczestników parafialnej pielgrzymki na Kaszuby, natomiast w środę 9 listopada spotkanie przedpielgrzymkowe do Portugalii i Hiszpanii o godzinie 18.45.

W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Marta Matuszak z ul. Radosnej. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie.


 

Parafia pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017